[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

بهبود کیفی محصولات صنایع‌دستی با استفاده از کارکرد ارگونومی، روزنامه شیراز نوین

 

اولین نشست علمی یک روزه بررسی کارکردهای ارگونومی در صنایع دستی صبح روز 18 اردیبهشت ماه 96 با حضور حجت‌الله مرادخانی مشاور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور و مسئول سمن‌های حوزه صنایع دستی، زهرا الحمدی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی فارس  اساتید دانشگاه علوم پزشکی و دانشکده هنر و معماری دانشگاه هنر شیراز، جمعی از کارشناسان و دانشجویان حوزه صنایع دستی فارس با همکاری اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی در محل اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی شیراز برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در این نشست علمی، مشاور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: با همکاری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور طرح ملی هم‌اندیشی‌های صنایع دستی تاکنون در 18استان برگزار شده که استان فارس، هجدهمین استانی است که برای اولین بار این نشست را برگزار می‌کند‌. 
مرادخانی در ادامه با تأکید به رسیدن به توسعه پایدار و استفاده از صنایع خلاق افزود: در کشورهای پیشرفته این صنایع خلاق مثل هنرهای صنایع دستی، نقش 8درصدی را در تولید ناخالص ایفا می‌کنند.
وی به نقش ارگونومی در صنعت، تولیدات و ابزار صنایع دستی اشاره کرد و گفت: ارگونومی برای جلوگیری از به خطر افتادن سلامت جسم یک هنرمند، چه در زمینه وسایل و ابزار صنایع دستی و چه در زمینه تولیدات صنایع دستی برای بهبود کیفیت تولید، نقش بسزایی ایفا می‌کند. بنابراین گزارش، در ادامه این نشست اساتید دانشگاه علوم پزشکی و هنر دانشگاه شیراز به بررسی «آشنایی با ارگونومی» و «بررسی کارکردهای ارگونومی در صنایع دستی» پرداختند و در پایان نشست، جلسه پرسش و پاسخ تخصصی برگزار شد. 
گفتنی است برپایی نمایشگاهی از طرح های ارگونومی دانشجویان دانشگاه شیراز از جمله برنامه‌های جانبی این نشست یک روزه بود که نتیجه آن، به صورت مقالات علمی و پژوهشی در کتاب مجموعه مقالات معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور به چاپ خواهید رسید. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی