[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

بهره‌مندی فارس از ظرفیت‌های قانونی بودجه ۱۴۰۰ ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در دیدار با رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه بودجه کشور، بهره‌مندی از ظرفیت بودجه ای بند «و» تبصره ۵ قانون بودجه ۱۴۰۰، برای پرداخت بدهی‌های دارویی، تجهیزاتی و غیرتجهیزاتی دانشگاه را به کمک اعتبارات متمرکز، پیگیری کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» رئیس دانشگاه با همراهی دکتر «علی اکبری» معاون توسعه مدیریت و منابع و دکتر «اورنگ ایلامی» معاون درمان دانشگاه، با دکتر «رضا عوض پور» رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه بودجه کشور دیدار کرد.
دکتر لطفی در این دیدار با اشاره به اهمیت بهره مندی از ظرفیت‌های قانونی بودجه سال ۱۴۰۰ در پیشبرد بهتر اهداف حوزه سلامت استان، استفاده از ظرفیت بودجه ای بند «و» تبصره ۵ قانون بودجه ۱۴۰۰ به کمک اعتبارات متمرکز را راهکاری در این زمینه دانست که می‌تواند در تأمین اعتبار لازم برای پرداخت بدهی‌های دارویی، تجهیزاتی و غیرتجهیزاتی دانشگاه، راهگشا باشد.
او در ادامه با پیگیری تأمین اعتبار بسته‌های طرح تحول نظام سلامت و ضمن بیان گذشت بیش از هشت سال از آغاز طرح تحول نظام سلامت، گزارشی از تلاش مجموعه سلامت فارس برای تحقق بسته‌های خدمتی این طرح بزرگ ملی ارائه داد و گفت: دستاورد این تلاش‌ها، موفقیت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ارتقای بسیاری شاخص‌های حوزه سلامت بود که بی شک ثمره ای ارزشمند در تاریخ سلامت کشور است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ویژه تحقق اهداف بسته‌های این طرح در حوزه بهداشت، توسعه و آموزش را از جمله اولویت‌های حوزه سلامت فارس در طی سال‌های اخیر دانست که موجب پیشگامی فارس در بسیاری عرصه‌ها، در سطح کشور شد.
دکتر لطفی با ابراز امیدواری نسبت به تداوم اجرای این بسته‌های خدمتی و مسیر موفقی که تاکنون داشته است، مهم ترین اولویت‌ها در حوزه تأمین اعتبار پروژه‌های مرتبط با این بسته‌های خدمتی 
مطرح کرد.
پیگیری برای تأمین اعتبارات پروژه‌های نیمه تمام عمرانی حوزه سلامت، دیگر محور موردتأکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در دیدار با رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور بود که با طرح مهم ترین پروژه‌های در دست اجرا، پیگیری شد.
دکتر «رضا عوض پور» رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه بودجه کشور نیز در این نشست با تبادل نظر در خصوص مطرح شده، نسبت به پیگیری برای تأمین اعتبارات موردنیاز بر اساس اولویت، قول همکاری داد.
ارائه گزارشی از روند پیشبرد بسته‌های خدمتی طرح تحول نظام سلامت در حوزه‌های درمانی و عمرانی از سوی دو معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و معاون درمان دانشگاه، از دیگر محورهای برگزاری این نشست مشترک بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی