[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

سنت وقف تأمین‌کننده مسکن محرومان است، روزنامه شیراز نوین

نشست کارشناسی و هماهنگی احمد عبداللهی مدیر بنیاد مسکن شهرستان خنج با مقصودی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خنج، در خصوص بررسی اراضی اوقافی در روستای دمکوه بیدزرد و روند صدور سند املاک اوقافی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، احمد عبداللهی مدیر بنیاد مسکن شهرستان خنج در این نشست با بیان اینکه وقف در شهرستان خنج ظرفیت‌های بی بدیل در توسعه و تأمین مسکن محرومان دارد، بر لزوم به کار گیری این ظرفیت‌ها در راستای خانه دار شدن اقشار نیازمند تأکید کرد.
مهندس عبدالهی خاطرنشان کرد: بسیاری از اقشار کم درآمد برای تهیه مسکن با مشکل روبه‌رو هستند. ارائه راهکار تأمین مالی مسکن برای اقشار کم درآمد در چهارچوب منابع وقف موضوعی است که در این راستا مطرح است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان خنج افزود: در راستای تحقق این هدف بسیاری از منابع وقف موردتوجه قرار گرفته است. منابع و وجوه وقف به طور مستقیم می‌تواند در تأمین مالی مسکن محرومان استفاده شود؛ سود این منابع در تأمین مالی مسکن محرومان می‌تواند استفاده شود و وجوه وقف به ساخت مسکن محرومان اختصاص می‌یابد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان خنج با بیان اینکه نیت واقفان و نیکوکاران در امور خیریه بر حل مشکلات طبقات محروم جامعه تأکید دارد، گفت: هدایت بخشی از منابع وقف بر اساس نیت واقف برای تأمین مسکن محرومان می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات آنها باشد. 
وی افزود: نیازهای جامعه بر اساس ضریب توسعه یافتگی و همچنین میزان محرومیت جامعه تغییر می‌کند و بخشی از نیازهای جامعه ما در تأمین مسکن برای محرومان است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی