[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

معابر روستای خورنگان فسا سنگ‌فرش شد ، روزنامه شیراز نوین

با مشارکت و همراهی بنیاد مسکن شهرستان فسا، طرح سنگ فرش و توسعه معابر روستای خورنگان این شهرستان به سبک و شیوه ای بسیار زیبا به پایان رسید و مورد بهره برداری اهالی روستا قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، محمد انصاری جابری مدیر بنیاد مسکن شهرستان فسا با بیان اینکه توسعه معابر از کارکردهای اصلی بنیاد مسکن است، روستای خورنگان را از جمله مناطقی دانست که ظرفیت مناسب برای توسعه گردشگری روستایی دارد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان فسا اضافه کرد: در اجرای طرح‌های توسعه معابر، حفظ بافت سنتی و اصیل روستایی از جمله مؤلفه‌هایی است که به شدت به آن توجه می‌شود. در این طرح نمای اصلی و کلی روستا با سنگ فرش معابر حفظ می‌شود و بر جاذبه‌های گردشگری روستا افزوده می‌شود. انصاری جابری مدیر بنیاد مسکن شهرستان فسا با بیان اینکه در سال 99 گام‌های مهمی در جهت محرومیت زدایی و توسعه روستایی در این شهرستان برداشته شده است، افزود: از جمله اقدامات، تلاش برای اجرا و بازنگری در طرح‌های هادی روستایی است؛ طرح هادی طرحی است که ضمن سامان دهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکرد‌های مختلف از قبیل مسکونی، تجاری، کشاورزی، تأسیسات و تجهیزات و نیازمندی‌های عمومی روستایی را برحسب مورد در قالب مصوبات طرح‌های سامان‌دهی فضا و سکونتگاه‌های روستایی و طرح‌های جامع ناحیه ای تعیین می‌نماید. انصاری جابری مطالعه روستا‌های نقشه برداری شده جهت تهیه طرح هادی را از عملکردهای بنیاد در سال گذشته دانست و گفت: بازنگری طرح هادی روستاهای قاسم آباد سفلی، کنکان، کچوئیه، صحرارود، قلعه قرمز، حسین آباد، چاهدولت و داراکوئیه در سال گذشته انجام شده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان فسا اضافه کرد: در راستای اجرای طرح هادی در سال گذشته، اجرای عملیات بهسازی روستاهای آب آسمانی از بخش مرکزی و خورنگان از بخش نوبندگان نیز به پایان رسید. کل اعتبار بهسازی از محل اعتبارات ملی به مبلغ  هشت‌میلیارد ریال است. انصاری جابری تلاش در حفظ هویت معماری بومی مسکن روستایی، استفاده از تکنولوژی در ساخت مسکن روستایی، ایجاد اشتغال جهت استادکاران و صنایع ساختمانی، تغییر فضای روستا از محیطی غیربهداشتی به محیط بهداشتی، توزیع عادلانه یارانه دولتی بخش مسکن در روستاها و توزیع عادلانه اعتبارات بانکی بخش مسکن در روستاها بوده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان فسا خاطرنشان کرد: از سال84 به بعد تعداد 10هزار و 486 فقره تسهیلات ساخت مسکن به متقاضیان در این شهرستان پرداخت گردیده است. در سالی که گذشت، در این شهرستان 405 خانوار روستایی برای دریافت 202میلیارد و 500میلیون ریال تسهیلات به بانک معرفی شده اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی