[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

حلوا کدو حلوایی، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 10 نفر
کدو حلوایی: یک عدد 
آرد سفید: یک لیوان 
شکر:کمی‌کمتر از یک لیوان 
آب: یک لیوان 
کره:50 گرم 
روغن مایع: یک سوم لیوان 
زعفران: به مقدار لازم 
گلاب: یک چهارم لیوان 
پودر هل:1 قاشق چای خوری

کدو حلوایی از محصولات پاییز خوشرنگ است و خاصیت‌های زیادی دارد. کدو حلوایی برای سلامتی پوست و مو خیلی مفید است و مصرف آن در ایام سرد سال بسیار توصیه شده است. یک از موارد مصرفی کدو حلوایی، درست کردن حلوا با آن است، طوری که  این حلوا مثل حلوای هویج بسیار بسیار خوشمزه و پرطرفدار است و در واقع اصلاً به کدو نمی‌آید که بتواند چنین حلوای خوشمزه‌ای داشته باشد. این حلوا کمی ‌چسبناک است که این حالت کاملاً طبیعی است. لازم به ذکر است که چون خود کدو حلوایی کمی ‌طعم شیرینی دارد، نسبت به دیگر حلواها نیاز کمتری به شکر دارد و طبعاً کالری آن کمتر است. خب برویم سراغ تهیه این حلوا که دستور پختی بسیار آسان و راحت دارد.

 طرز تهیه
  مرحله اول: 
یک کدو حلوایی با سایز متوسط را پوست بگیرید و به صورت تکه‌های کوچک خرد کنید. به میزان 700 گرم کدو حلوایی خام را با مقدار خیلی کمی ‌از آب بر روی حرارت ملایم درون قابلمه‌ای در بسته بگذارید تا پخته و بخارپز شود و کاملاً آب آن تبخیر شود. سپس آن را با گوشت‌کوب دستی و یا گوشت کوب برقی له و پوره کنید. این پوره به رنگ نارنجی بسیار خوشرنگ خواهد بود. دقت کنید که هر چه مایه شما شل‌تر باشد مناسب‌تر است، پس نگران شلی مواد نباشید. با 700 گرم کدو حلوایی خام تقریباً 500 گرم پوره کدو حلوایی به‌دست خواهد آمد که برای دستور امروز کافی و مناسب است.
  مرحله دوم:
در این مرحله نوبت به قرار دادن ترکیب آب و شکر بر روی حرارت است تا جایی که شکر کاملاً حل شود. بعد از حل شدن شکر درون آب نوبت اضافه کردن زعفران، پودر هل و گلاب است تا ترکیب‌مان هم خوشبو شود و هم خوشرنگ. این شهد را در مراحل بعدی استفاده خواهیم کرد. لازم به ذکر است که شهد باید گرم بماند.
  مرحله سوم:
حال در ظرفی جداگانه (ترجیحاً تابه) آردی که از قبل الک شده است را بریزید و بر روی شعله ملایم قرار دهید تا تفت بگیرد. بهتر است از آرد سفید استفاده کنید تا رنگ حلوایتان تیره نشود. دقت کنید که حرارت زیر آرد باید کم باشد و نباید اجازه دهید که آرد  بسوزد بلکه نیاز داریم تا خامی ‌آرد از بین برود و کاملاً تفت بگیرد. برای تفت گرفتن آرد تقریباً 30 دقیقه  زمان کافی است. بهتر است نگذارید تا آرد تغییر رنگ محسوسی بگیرد زیرا حلوا خوشرنگ نخواهد شد. بعد از تفت گرفتن آرد، مجدداً آن را الک کنید تا نرم شود و اصطلاحاً بدون گره باشد تا حلوای یکدست‌تری را بتوان با آن تهیه کرد.
  مرحله چهارم:
سپس به آرد الک شده، روغن مایع و کره را اضافه کنید، البته باید بگویم که می‌توانید کره را حذف کرده و فقط روغن را استفاده کنید. در واقع وجود کره الزامی ‌ندارد اما اگر استفاده شود بافت نرم و لطیف‌تری را به حلوا خواهد داد. حال اجازه دهید تا موادتان کمی‌تفت بخورد تا روغن و کره‌ها به خورد آرد بروند. در قسمت بعدی نوبت به اضافه کردن پوره کدو حلوایی‌هایی می‌رسد که در مرحله اول درست کردیم. بعد از اضافه کردن پوره‌ها، ترکیب مواد را کاملاً هم بزنید، سپس شهدی که در مرحله دوم درست کرده بودیم را به تدریج به موادمان اضافه می‌کنیم و مجدد هم می‌زنیم. دقت کنید که سرعت این مرحله را کم کنید و با آرامش انجام دهید و هم زدن را هرگز فراموش نکنید به طوری که حلوا از دیواره تابه‌تان جدا شود، حالا باید دائماً حلوایتان را هم زده تا سفت شود و حالت جمع شدگی در وسط تابه بگیرد، در واقع مثل توپی در وسط تابه جمع خواهد شد.
بعد از آن که حلوا انسجام لازم را گرفت از روی حرارت بردارید و با کنجد یا غنچه گل محمدی، شکلات ذوب شده و یا توسط خود حلوا با ماسوره تزئینش کنید. این حلوا را می‌توانید در مجالس و به عنوان عصرانه و دسر مصرف کنید. نوش جان

 نکات کلیدی 
 در تهیه این حلوا در صورت دلخواه می‌توانید از کره استفاده نکنید.
 در تهیه حلوا کدو حلوایی نباید اجازه دهیم آردها به میزان کدر شدن تفت بخورند زیرا باعث بد رنگ شدن حلوا می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی