[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

امیدهای ایمان سبز به زردی گرایید، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین 
سومین نماینده شیراز در لیگ‌های کشوری، در عرض کمتر از 5 روز هفت گل از دو تیم اصفهانی دریافت کرد و بدون حتی یک گل زده، امیدهایش برای صعود به لیگ دو را کمرنگ‌تر از قبل کرد.
تیم فوتبال ایمان سبز شیراز که مسابقات این فصل را با هدایت اسماعیل زارع مربی سابق تیم‌های برق و فجرشهیدسپاسی آغاز کرده بود، در 8 هفته نخست هیچ شکستی در کارنامه نداشت اما به دلیل کسب تساوی‌های فراوان، از صدر جدول فاصله گرفته بود. بالاخره در هفته نهم، این تیم که به اصفهان رفته بود در مقابل صدرنشین مقتدر رقابت‌ها یعنی ون پارس نقش جهان با نتیجه دور از انتظار چهار بر صفر تن به شکست داد.
پس از این شکست بود که اسماعیل زارع از هدایت این تیم کنار رفت(یا کنار گذاشته شد) و یک مربی جوان به نام فرزین زارع جایگزین او شد.
ایمان سبز تحت هدایت فرزین زارع، شامگاه دوشنبه 7 تیرماه در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز میزبان دیگر تیم اصفهانی یعنی سپاهان نوین بود. دیدار رفت این دو تیم در اصفهان با تساوی یک یک به پایان رسیده بود و انتظار می‌رفت نماینده شیراز بتواند در این دیدار خانگی نتیجه مطلوبی بگیرد، اما جریان بازی آن‌طور که پیش‌بینی می‌شد و مطلوب فوتبال دوستان شیرازی بود، پیش نرفت.
در ترکیب تیم ایمان سبز شیراز این نفرات حضور داشتند : محمدجواد مرادی، حمیدرضا عبدالهی، علی امیری بهمن بیگلو، محمدجواد زارعی، حمید جوکار، مهدی امیری بیلوئی، محمد آل خمیس، علیرضا عابدی پور، ناصر برنا، پوریا آبخیز و سید کاظم حیات منش.
همچنین محمدرضا قدرتی پور، امیرحسین کلباسی، شایان جعفری، رضا صفری، حسن شعبانی، دانیال توبه بالادهی، محسن معظمی‌گودرزی، محمد رئوف غلامی، امیرسامان رنجبر، آریا کمالی اصل و پیمان دادخواه نیز در ترکیب سپاهان نوین حضور داشتند. هدایت تیم اصفهانی بر عهده ابوالقاسم زاغی نژاد بود. ابراهیم لوینیان  بازیکن سابق تیم‌های سپاهان و ابومسلم یکی از مربیان این تیم بود و سرپرستی سپاهان نوین را نیز مجید بصیرت، کاپیتان نامدار سپاهان و بازیکن سابق تیم ملی ایران برعهده داشت.
شرایط محل برگزاری مسابقه چندان مساعد نبود. نور ناکافی، زمین بی‌کیفیت و حتی تیر و تور دروازه‌ها نیز نامناسب بود. سایر امکانات ورزشگاه شهید دستغیب هم چنگی به دل نمی‌زند و به هیچ عنوان شایسته میزبانی مسابقات، به خصوص در این سطح نیست.
دیدار سبزپوشان شیرازی و زردپوشان اصفهانی تا اواسط نیمه اول با نتیجه تساوی پیش می‌رفت تا اینکه اصفهانی‌ها توسط رضا صفری به گل اول بازی دست یافتند. این گل باعث شد تا بازیکنان شیرازی در ادامه نیمه نخست با تمرکز کمتری بازی کنند و در نهایت بازی با همان یک گل به سود اصفهانی‌ها پایان یافت.
در بین دو نیمه درگیری لفظی مختصری بین نیمکت نشینان دو تیم پیش آمد. سرمربی ایمان سبز عقیده داشت که کادر فنی سپاهان درباره تیم ایمان سبز با تیم داوری صحبت کرده است. 
از نکات جالب این مسابقه می‌توان به حضور غلام پیروانی چهره نامدار فوتبال شیراز روی سکوها به عنوان میهمان ویژه اشاره کرد. 
در نیمه دوم نه تنها شرایط بازی به سود شیرازی‌ها تغییر نکرد، بلکه همه چیز بدتر هم شد. آشفتگی خط دفاع ایمان سبز، بارها بازیکنان اصفهانی را در موقعیت گلزنی قرار داد و این تیم موفق شد دوبار دیگر توسط رضا صفری و حسن شعبانی به گل برسد. در سوی مقابل هم حملات ایمان سبز و چند موقعیت خوب این تیم هرگز به نتیجه نرسید تا شکست سنگین دیگری نصیب نماینده شیراز در لیگ سه کشور شود.
تیم ایمان سبز با این شکست 12 امتیازی باقی ماند تا اختلافش با تیم اول به عدد 12 و با تیم دوم به 9 امتیاز افزایش یابد. این تیم حالا ششم جدول ده تیمی‌گروه سوم مسابقات است و شانس زیادی برای صعود ندارد. مگر اینکه تحول این تیم از همین حالا آغاز شده و تا پایان رقابت‌ها ادامه پیدا کند. هنوز هشت هفته به پایان مسابقات باقی مانده و هیچ چیز به پایان نرسیده.
اما شناخته شده‌ترین چهره فوتبال شیراز، پس از این مسابقه به هیچ عنوان از نمایش ایمان سبز راضی نبود و نسبت به آینده این تیم هم با امیدواری صحبت نمی‌کرد. غلامحسین پیروانی در گفت‌وگوی کوتاهی با شیراز نوین، با اشاره به اینکه ایمان سبز بازی خوبی انجام نداده، افزود: تیم اصفهانی یک سر و گردن با کلاس‌تر و بهتر از تیم شهر ما بود و حق بازی همین نتیجه‌ای بود که مشاهده کردید. 
سرمربی سابق تیم فجرشهیدسپاسی شیراز ادامه داد: تیم ایمان سبز خیلی کار دارد و تیم‌های ما باید بدانند که اگر درست خرج نکنند، نمی‌توانند توقع زیادی داشته باشند. اصفهان بیشتر از ما سرمایه‌گذاری کرده و حالا نتیجه‌اش را می‌بیند. آن‌ها خوب کار کرده‌اند اما ایمان سبز دارای آن مهره‌هایی نبود که بخواهد در این بازی از پس این تیم آماده اصفهانی بربیاید.
کاپیتان پیشین تیم برق شیراز گفت:  نمی‌خواهم تیم شهرم را کوچک جلوه دهم اما فارغ از نتیجه‌ای که امشب رقم خورد، اگر دو تیم را روی ترازو بگذارید، می‌بینید که زور آن‌ها می‌چربد. 
همچنین جعفر زارع یکی از مربیان خوشنام و سازنده فوتبال شیراز نیز که این مسابقه را از نزدیک دیده بود، نسبت به آینده ایمان سبز ابراز امیدواری کرد و گفت: من از سرمربی این تیم شناخت خوبی دارم و می‌دانم پرتلاش است و برای تیمش وقت می‌گذارد. نمی‌توان با این بازی او را قضاوت کرد و باید چند بازی بگذرد تا بتواند برنامه‌هایش را پیاده کند.
زارع افزود: تیم ایمان سبز از نظر در اختیار داشتن بازیکنان با کیفیت، وضعیت خوبی دارد اما در این مسابقه یک مقدار فاصله بین خطوطشان زیاد بود، ضمن اینکه در لحظات حساس، در ارسال پاس‌های نهایی کم دقت بودند که باید این ایراد را در مسابقات آینده رفع کنند. در مجموع فکر می‌کنم این تیم به زودی جا افتاده و نتایج مطلوبی کسب خواهد کرد.
تیم فوتبال ایمان سبز شیراز در هفته یازدهم رقابت‌ها مجدداً به اصفهان سفر می‌کند تا با دیگر تیم اصفهانی یعنی صنعت ابریشم دیدار کند. در گروه سوم لیگ سه، یک تیم از استان فارس، چهار تیم خوزستانی، سه تیم اصفهانی، یک تیم از استان هرمزگان و یک تیم یزدی حضور دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی