[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۵
  • دوره جدید

خوب‌های فوتبال بانوان ناچارند شیراز را ترک کنند، روزنامه شیراز نوین

 سه فوتبالیست از استان فارس در حالی به تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال ایران دعوت شدند که آن‌ها در فصل گذشته فوتبال برتر در تیم‌های خارج از استان بازی کردند.
به گزارش  خبرنگار ایرنا، شقایق نوری زاده، پروین فرهادی و ملیکا محمدی سه فوتبالیست فارس هستند که نام آن‌ها در میان ۳۶ بازیکن دعوت شده از سوی مریم ایراندوست سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان دیده می‌شود.
شقایق نوری زاده که اکنون در اردوی تیم ملی شرکت دارد، سابقه زیادی در تیم ملی به عنوان مدافع دارد و در فصل گذشته لیگ برتر هم در تیم ذوب آهن بازی کرد تا از شهرش شیراز دور باشد و نتواند برای تیم استانش بازی کند.
نوری زاده که ۲۲ سال سن دارد،یک مقام قهرمانی و یک نایب قهرمانی به همراه تیم ملی فوتبال زیر ۱۶ ساله  ایران در کارنامه دارد و با تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال ایران مقام سوم رقابت‌های بین‌المللی سوچی روسیه هم کسب کرده است.
خانم گل
پروین فرهادی دیگر فوتبالیست دعوت شده از استان فارس است که اصالتی سپیدانی دارد و در شیراز زندگی می‌کند و ۱۰ سال سابقه عضویت در تیم‌های مختلف ملی دارد و در فصل گذشته لیگ برتر در تیم وچان کردستان بازی کرد.
فرهادی که ۲۸ سال سن دارد در سال ۸۹ نیز در مسابقات آسیایی خانم گل شد و به عنوان فنی‌ترین بازیکن نیز انتخاب شد و در فصل گذشته لیگ برتر فوتبال در تیم وچان کردستان بازی کرد.
فرهادی در سال ۹۵ هم که در تیم شهرداری بم  بازی می‌کرد به عنوان اولین لژیونر فارس به تیم گاز شمال عراق پیوست و در لیگ زنان این کشور بازی کرد و در سال ۹۴ با تیم ملی دانشجویان ایران در مسابقات جهانی بلژیک بر سکوی قهرمانی ایستاد.  
ملیکا محمدی دیگر فوتبالیست دعوت شده از استان فارس است که چند سالی در تیم‌های باشگاه فوتبال بانوان در آمریکا بازی می‌کند. 
او سابقه بازی در تیم‌های مختلف ملی را دارد و به همراه تیم ملی بزرگسالان مقام سوم مسابقات بین‌المللی سوچی را در کارنامه دارد.
تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال ایران خود را برای مسابقات دور اول انتخابی قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ هند آماده می‌کند.
سقوط تیم فوتبال بانوان فارس به لیگ یک
در لیگ فوتبال برتر فصل گذشته بانوان کشور نماینده  فارس با مشکلات زیادی دسته و پنجه نرم و با چندین نام در رقابت‌ها شرکت کرد و در نهایت این تیم بدون پیروزی در گروه دوم این رقابت‌ها با قرار گرفتن در قعر جدول کارش را به اتمام رساند و با لیگ برتر خداحافظی کرد و معلوم نیست ایا این تیم در دسته یک بازی می‌کند و یا نه.
این در حالی  است که بیش از ۱۰ بازیکن استان فارس در تیم‌های  مختلف لیگ برتر کشور شرکت داشتند و با توجه به نبودن حامی‌مالی مجبور به ترک استان خود شدند که اگر برای فارس بازی می‌کردند در نهایت وضعیت نماینده این استان بهتر از آن چیزی بود که اتفاق افتاد  و قطعاً هم به لیگ دسته یک سقوط نمی‌کرد.
سناریوی سقوط رشته‌های تیمی‌توپی
سقوط رشته‌های تیمی‌توپی در لیگ برتر سال‌هاست که در فارس عادی شده، پس از سقوط تیم‌های فوتبال  برق و فجر، تیم والیبال  بانوان و آقایان، بسکتبال بانوان و آقایان، فوتسال مردان، فوتبال زنان و هندبال شهید چمران لارستان هم به لیگ‌های پایین سقوط کردند و برخی از آن‌ا دیگر نامی ‌هم از خود باقی نگذاشتند تا مشخص شود در این بخش خوب کار نشده است.      
هندبال تنها رشته باقی مانده توپی در لیگ برتر
هم اینک هندبال تنها رشته تیمی‌توپی است که تیم‌های بانوان و آقایان شهید شاملی کازرون و بانوان فیروزآباد در لیگ برتر حضور دارند و باید منتظر ماند و دید سرنوشت این تیم‌ها سرانجام به کجا ختم می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی