[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

تبانی در لیگ یک تأیید شد، روزنامه شیراز نوین


فریبرز محمود زاده رئیس برگزاری بازی‌های دسته اول تأیید کرد ناظران یکی از بازی‌ها تبانی در مسابقه صورت گرفته را تأیید کرده است. 
او در این باره می‌گوید: ما یک نقطه ضعف داریم. با وجود درخواست هواداران و مقامات امنیتی، بازی‌ها از شبکه‌های استانی پخش نمی‌شود. از آن‌ها می‌خواهم دیدارها را پخش کنند. مثلاً می‌بینیم در یک بازی توپ به این سمت می‌رود، اما بازیکن به سمت دیگر می‌رود. دیدارهای یک تیم همیشه از تلویزیون پخش می‌شد، اما این هفته پخش نشد. مجبوریم دیدارها را ساعت ۲۰:۳۰ برگزار کنیم، اما شبکه فارس پخش بازی‌ها را به‌خاطر اخباری ۱۰ دقیقه‌ای قطع می‌کند.
وی با اشاره به دیدار اخیر یورو ۲۰۲۰ گفت: مگر گل اول کرواسی روی اشتباه بازیکن اسپانیا به ثمر نرسید؟ آیا می‌توان از تبانی صحبت کرد؟ اثبات تبانی بسیار مشکل است و گاهی فشار روی بازیکنان و تیم زیاد می‌شود. بررسی حقوقدانان با ما متفاوت است و ما ناظران محسوس و غیرمحسوس داریم. با اعضای تیم‌های میانه جدولی تماس داریم و مربیان به این موضوع توجه دارند. ممکن است تیم رقیب با یک بازیکن تماس بگیرد و بازیکن دیگر این موضوع را نداند. با این حال یکی از ناظران بازی‌ها این موضوع را گزارش کرده است. 
او در واکنش به اظهارات علی اصغر کلانتری سرمربی فجرشهیدسپاسی درباره فساد، تبانی و شرط ‌بندی در لیگ یک گفت: این مسائل را گزارش کردند و این‌گونه نیست که برخورد نشود. در لیگ یک به مسائل ورود می‌کنیم و خودمان هم در ورزشگاه‌ها حاضر می‌شویم. یک ناظر هفته گذشته، این موضوع را نوشته است. بهاروند و عزیزی خادم هم روی این موضوع حساس هستند.
فریبرز محمود زاده که رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ هم به‌شمار می‌رود در خصوص سرنوشت قانون منع حضور خارجی‌ها در لیگ برتر گفت: این موضوع با مصوبه اجرا شده و لغو این قانون هم باید مصوب باشد. اگر مصوبه تأیید شود، خرید بازیکن خارجی به‌صورت پلکانی و لازمه آن، خاتمه پرونده‌های باز و ارائه تضامین حقوقی و مالی است. فیفا درخصوص عقد قرارداد مربیان بحثی نداشت، اما گزارشی به فدراسیون‌های کشورهای مختلف ارسال کرده که باید قرارداد مربیان رصد شود. قطعاً تغییر پیاپی مربیان تیم‌های مختلف هم با محدودیت مواجه می‌شود و یک سرمربی در فصل آینده، به راحتی نمی‌تواند باشگاهی را ترک کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی