[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

رئیس دیوان عالی کشور: مبارزه با مواد مخدر از سیاست‌های حتمی و جدی نظام است، روزنامه شیراز نوین

رئیس دیوان عالی کشور گفت: مبارزه با مواد مخدر از سیاست‌های حتمی و جدی نظام است. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام مرتضوی مقدم در نشستی مشترک با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر که به مناسبت تقارن هفته مبارزه با مواد مخدر و هفته قوه قضائیه برگزار شد، با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر راهبرد جدی نظام جمهوری اسلامی است و از سیاست‌های حتمی و قطعی نظام جمهوری اسلامی مبارزه با مواد مخدر است، گفت: این رویکرد نظام نسبت به مبارزه با مواد مخدر است و جمهوری اسلامی ایران این را در جهان نشان داد. ۳۸۰۰ شهید در این راه جان و خونشان را در راه مبارزه دادند. کدام کشور توانسته این اقدام را کند؟ ما واقعاً در خط مقدم هستیم.
وی ادامه داد: حقیقتاً جمهوری اسلامی ایران نشان داد که عزم جدی در مبارزه با مواد مخدر دارد. نکته دوم این است که جمهوری اسلامی ایران قاچاق مواد مخدر را فساد می‌داند.
وی در ادامه با بیان اینکه یکی از مصادیق هلاکت نسل آلوده کردن جوانان پاک کشورمان است، اظهار کرد: لذا یک رویکرد ما این است که مبارزه با مواد مخدر از سیاست‌های حتمی و جدی نظام است و دوم اینکه ما قاچاق مواد مخدر را فساد می‌دانیم و در خاکریز مستقیم مبارزه با مواد مخدر هستیم و به حمایت جدی دولت و دستگاه قضا نیاز داریم. یعنی اگر این حمایت‌ها نباشد، باز یک جایی می‌لنگد. این رویکرد ماست و سعی و تلاش کردیم که با این رویکرد حرکت کنیم.
وی با اشاره به اینکه کیفیت مبارزه با مواد مخدر برگشتش به دیدگاه ماست، اظهار کرد: آیا پیامدهای شوم این پدیده را درک کردیم یا نکردیم؟
وی در بخش دیگری اظهار کرد: باید درکمان درخصوص مواد مخدر به قدری بالا برود که هیچ کس در مبارزه با مواد مخدر و ریشه کن کردن آن تردید نکند.
مرتضوی مقدم با بیان اینکه برای مبارزه با مواد مخدر چند شاخص لازم است، یادآور شد: اول اینکه انگیزه و عزم جدی برای مبارزه با مواد مخدر باشد. اگر انگیزه جدی نباشد و بخواهیم باری به هر جهت رفع تکلیف قانونی کرده باشیم، ریشه کن نمی‌شود.
وی افزود: دوم اینکه درک بالایی از پیامدهای این پدیده شوم داشته باشیم و این نیاز به آموزش دارد. یعنی کسانی که در جبهه مبارزه با مواد مخدر هستند، باید درک بالایی از پیامدهای این پدیده داشته باشند و سوم، حمایت دولت و دستگاه قضا باید باشد و ما به سهم خودمان در دستگاه قضایی 
تلاش می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی