[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

درمان مددجویان با کد ملی امکان‌پذیر شد، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
 دکتر سید محمد صادق کشفی نژاد، مدیرکل بهزیستی فارس از حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه خدمات درمانی مددجویان از ابتدای تیرماه خبر داد. کشفی نژاد از الکترونیکی شدن تمامی خدمات بیمه درمان برای کلیه مددجویان تحت پوشش خبر داد و گفت: اطلاعات همه افراد تحت پوشش بهزیستی که در سامانه ارمغان ثبت نام شده‌اند و از بیمه دیگری برخوردار نیستند، به بیمه سلامت اعلام شده است. 
او در ادامه با بیان اینکه از تیرماه ۱۴۰۰ دفترچه بیمه مددجویی حذف شده و افراد تحت پوشش بهزیستی با کد ملی خود می‌توانند از خدمات درمان در مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت بهره مند شوند، افزود: ۶۵هزار و ۷۸۰ مددجو در فارس بیمه خدمات درمانی دارند و با توجه به اینکه تاریخ اعتبار دفترچه‌های بیمه شدگان تحت پوشش سازمان بهزیستی خردادماه به پایان رسیده است، نیازی به مراجعه مددجویان برای تمدید دفترچه بیمه به دفاتر پیشخوان نیست. 
مدیرکل بهزیستی فارس عنوان کرد: به منظور کاهش تردد و تجمع بیمه شدگان در دفاتر پیشخوان، اجتناب از شیوع ویروس کرونا و همچنین گسترش تبادل الکترونیکی اطلاعات، مقرر شد از ابتدای تیرماه احراز هویت بیمه شدگان از طریق کد ملی و سامانه‌های سازمان به هنگام دریافت خدمات بیمه ای انجام شود. 
کشفی نژاد خاطرنشان کرد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه بیمه سلامت مجری و سازمان بهزیستی به عنوان ناظر و ارائه دهنده اطلاعات سالانه در این خصوص اقدام می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی