[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

رخ فارس سرخ شد ، روزنامه شیراز نوین

موج پنجم کرونا شهر شهرِ استان فارس را درمی‌نوردد.مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با بیان آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع تا دیروز نهم تیرماه، وضعیت ۱۴۴ بیمار را وخیم اعلام کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی» گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۶۹هزار و ۲۳۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۷۷هزار و ۲۱۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۲هزار و ۸۵۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۷هزار و ۸۷۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۹۵هزار و ۸۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز هزار و ۱۹۸ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۴۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر حسینی همچنین از بهبودی ۲۶۷هزار و ۸۱۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
این مقام مسئول در دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن ۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز سه شنبه و دیروز چهارشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهارهزار و ۸۰۷ نفر اعلام کرد. دکتر حسینی اعلام کرد: موج پنجم کرونا در حال تغییر وضعیت شهرها از حالت زرد و نارنجی به قرمز است و تنها سد دفاعی در مقابل این موج، رعایت رفتارهای پیشگیرانه از سوی آحاد جامعه است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه از مردم استان خواست: نسبت به رعایت رفتارهای پیشگیرانه مانند استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و شست و شوی مکرر دست‌ها، اهتمام بیشتری انجام شود تا بتوانیم جان خود و عزیزانمان را در مقابل این بیماری مصون نگه داریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی