[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

اتکا به صنعتگران فارس ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین از روابط عمومی سپاه فجر، آیین گرامیداشت روز صنعت و معدن با حضور سردار یداله بوعلی و جمعی از مدیران بخش صنعت و معدن استان به میزبانی پارک علم و فناوری فارس برگزار شد.
سردار بوعلی در این مراسم با بیان اینکه صنایع و معادن یکی از ارکان اساسی بخش اقتصاد و تولید در کشورها هستند، گفت: حوزه صنعت و معدن یکی از مهم ترین بخش‌های مرتبط با اشتغال در کشور است و اگر رشد و شکوفایی هرچه بیشتر در این حوزه اتفاق بیفتد، شاهد اشتغال‌زایی برای جوانان خواهیم بود.
سردار بوعلی با تأکید بر اهمیت خودکفایی در صنایع پیشرفته و تولید کالاهای مورد نیاز در داخل کشور، گفت: با اعتماد و اتکا به جوانان نخبه کشور، به بسیاری از محصولات و تکنولوژی‌های نوین دست یافته ایم که نمونه‌هایی از این موارد در همین پارک علم و فناوری فارس قابل مشاهده است.
وی با اشاره به آمادگی سپاه فجر برای همکاری و تعامل هرچه بیشتر با مجموعه‌های دانش بنیان استان فارس، گفت: اقشار تخصصی بسیج از جمله اقشار فعال و تأثیرگذار در عرصه علم و پژوهش هستند که می‌توان ظرفیت‌های این متخصصان را با شبکه علمی پارک علم و فناوری بیش از پیش هم افزا کرد. 
فرمانده سپاه فجر افزود: این هم افزایی می‌تواند نیازها و مشکلات استان فارس در عرصه علم و فناوری را حل کند.
وی با بیان اینکه اهمیت و جایگاه علم و پژوهش باید بیش از پیش در جامعه تبیین شده و دغدغه مسئولان مرتبط باشد، گفت: توسعه هرچه بیشتر پارک‌های علم و فناوری در سطح کشور مروج امید و نشاط در جامعه نخبگان و موجب پیشرفت علمی کشور خواهد شد.
سردار بوعلی خاطرنشان کرد: انعقاد تفاهم نامه علمی که برای اولین بار در کشور بین سازمان‌ها و نهادهای فارس صورت می‌گیرد، یک گام مهم و تأثیرگذار در راستای شکوفایی علمی و حمایت از نخبگان استان فارس خواهد بود. 
به گزارش روابط عمومی سپاه فجر، در این مراسم برای نخستین بار در کشور تفاهم نامه همکاری بین سپاه فجر، پارک علم و فناوری فارس، اداره کل صنعت، معدن و تجارت، شهرک‌های صنعتی و دفتر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فارس 
امضا شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی