[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

طرز تهیه کفتا کباب، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 4 نفر
گوشت چرخ کرده: 400 گرم
چربی گوشت: 90 گرم
پیاز متوسط: 1 عدد
فلفل پاپریکا: 2 قاشق چای‌خوری
پودر زیره: 1 قاشق چای‌خوری
نمک: یک چهارم قاشق چای‌خوری
فلفل سیاه: یک چهارم قاشق چای‌خوری
فلفل کاین: یک هشتم قاشق چای‌خوری
جعفری تازه خرد شده: یک چهارم پیمانه
گشنیز تازه خرد شده: یک چهارم پیمانه
برگ نعنا تازه خرد شده: 1 قاشق غذاخوری
پودر دارچین: 1 قاشق چای‌خوری

کفتا کباب یا کباب کفتا یک نوع غذای گوشتی هست که مردم کشورهای مراکش و لبنان درست می‌کنند. مردم همه کشورها علاوه بر غذاهای محلی و خاص کشور خودشان دوست دارند غذاهای ملل مختلف را امتحان کنند، هر چه این غذاها به ذائقه‌شان نزدیک‌تر باشد؛ بیشتر مورد پسندشان قرار می‌گیرد. ایرانی‌ها هم مثل مردم بقیه کشورها، دنبال یادگیری غذاهای ملل مختلف هستند، چون یادگیری غذاهای متنوع شما را از خوردن غذاهای تکراری راحت می‌کنند.
یکی از این غذاهای خوشمزه برون مرزی کباب کفتا هست که تقریباً شبیه کباب کوبیده خودمان می‌باشد، با این تفاوت که در کباب کفتا از چند نوع سبزی تازه هم استفاده می‌شود. نکته مثبت دیگر اینکه می‌شود کباب کفتا را مشابه کباب فلفلی یا یونانی داخل تابه تهیه کرد. این کباب را می‌توانید با انواع سالاد از جمله سالاد شیرازی و یا سالاد تبوله گل کلم میل کنید.
یه نکته دیگر که باید به شما بگویم این هست که در این کباب از فلفل کاین استفاده می‌شود که ممکن هست برایتان آشنا نباشد. این فلفل نوعی فلفل قرمز تند هست و کاربردهای درمانی و غذایی بسیاری دارد. این فلفل باریک، بلند و قرمز رنگ است.  اگر به این فلفل دسترسی نداشتید می‌توانید از فلفل قرمز تند معمولی استفاده و یا حتی آن را از مواد اولیه حذف کنید.

 طرز تهیه
  مرحله اول: آماده کردن مایه کفتا کباب 
برای تهیه مواد کباب ابتدا پیاز را پوست بگیرید و داخل یک کاسه بزرگ خیلی ریز خرد کنید. البته می‌توانید پیاز را رنده نیز بکنید. گوشت، تمامی ادویه‌ها و سبزی‌های خرد شده را به پیاز اضافه کنید و کاملاً مخلوط کنید تا همه مواد با هم میکس شوند. سپس روی گوشت را بپوشانید و به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید.
  مرحله دوم: سیخ گرفتن کباب‌ها
قبل از اینکه کباب‌ها را سیخ کنید قالب گریل را روشن کنید تا گرم شود. مقداری از مایه کفتا کباب را بردارید و به شکل استوانه یا سوسیس درآورید و سیخ را به داخل آن فشار دهید، سپس با دست منسجم کنید تا کباب دور سیخ فیکس شود. وقتی همه کباب‌ها را سیخ گرفتید آن‌ها را روی گریل قرار دهید تا پخته شوند. با توجه به ضخامت کباب کفتا زمان پخت آن کم یا زیاد می‌شود.
با دقت به کباب‌ها نگاه کنید که نسوزند و خشک نشوند. وقتی همه کباب‌ها آماده شدند خیلی سریع آن را سرو کنید، یا اینکه داخل فویل آلومینیومی بپیچید تا سرد نشوند.

 نکات کلیدی 
 برای تهیه کباب کفتا می‌توانید از مخلوط گوشت گوساله و بره نیز استفاده کنید.
 اگر مایه کباب شما زیاد باشد تا چهار روز توی یک ظرف در بسته داخل یخچال قابل نگهداری است.
 اگر از سیخ چوبی برای درست کردن کفتا کباب استفاده می‌کنید، یکی دو ساعت آن‌ها را داخل آب قرار دهید تا هنگام حرارت دیدن نسوزند.
 کنار این کباب می‌توانید از گوجه کبابی نیز استفاده کنید.
 اگر ذغال یا دستگاه گریل ندارید کباب‌ها را داخل تابه درست کنید.
 اگر طعم نعنا را دوست ندارید، آن را حذف کنید ولی این را بدانید که نعنا تازه یک طعم عالی به گوشت می‌دهد.
 اضافه کردن چربی نیز اختیاری می‌باشد و شما می‌توانید آن را حذف کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی