[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

۱۴۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه کرونایی بستری هستند ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس تا دیروز یازدهم تیر ۱۴۰۰، از بستری هزار و ۲۹۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۹۷۴هزار و ۵۰۳ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۷۸هزار و ۷۵۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۱۳هزار و ۷۱۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد هجده‌هزار و ۱۲۸ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده اند و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۹۶هزار و ۸۷۹ نفر بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است. او همچنین از بهبودی ۲۶۹هزار و ۹۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر ویروس کرونا طی روز پنجشنبه و دیروز جمعه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهارهزار و ۸۲۷ نفر اعلام کرد.
دکتر همتی اضافه کرد: هم اکنون هزار و ۲۹۲ بیمار مثبت یا مشکوک دارای علائم ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۴۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او از مردم فارس خواست با حساسیت بیشتری نسبت به رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات که باعث به خطر افتادن سلامت افراد می‌شود، اقدام کنند تا از شیوع بیشتر ویروس کرونا در نقاط مختلف استان، پیشگیری شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی