[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

فرماندار گراش: دغدغه صنعتگران لحظه‌به‌لحظه دنبال می‌شود، روزنامه شیراز نوین


به گزارش دریافتی شیرازنوین، مجید غلام‌پور فرماندار گراش به مناسبت روز صنعت، معدن و تجارت پای دغدغه معدن داران، تولیدکنندگان و صنعتگران نشست.
فرماندار گراش در این نشست با تأکید بر اینکه بخش صنعت و معدن در رشد اقتصادی و ایجاد کسب و کار شهرستان نقش ارزنده‌ای دارد، اظهار داشت: توانمندی معادن و واحدهای صنعتی، ظرفیت نهفته برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار و رونق کسب و کار و تولید است.
مجید غلام‌پور بر توسعه معدنی و صنعتی شهرستان گراش تأکید کرد و افزود: معادن و توسعه صنعتی مهم‌ترین مسئله برای پیشرفت شهرستان گراش است که باید مسئولان و سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تحقق این مهم همراهی کنند. وی صنعت و معدن را تکیه گاه اصلی توسعه شهرستان دانست و تصریح کرد: سودآوری معادن و واحدهای صنعتی، افزایش تولید، ایجاد اشتغال و کسب و کار برای جوانان، رونق اقتصادی، احیای منابع طبیعی و مشارکت در توسعه شهرستان باید به‌طور هم‌زمان از سوی معادن و واحدهای صنعتی انجام شود تا ظرفیت‌های معدنی و صنعتی شهرستان در مسیر توسعه پایدار قرار گیرد. مجید غلام‌پور با بیان اینکه باید دغدغه صنعتگران و سرمایه گذاران را لحظه به لحظه دنبال کرد، افزود: در سال ۱۴۰۰ که به نام سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نام گذاری شده است، همه دستگاه‌های اجرایی گراش باید دست به دست هم بدهند تا آنچه که مد نظر مقام معظم رهبری و اهداف اقتصادی کشور است، تحقق پیدا کند.
اسماعیل بلبلی سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گراش در این نشست با تشریح عمده مسائل و مشکلات صنعتگران و معدن داران، گفت: در سال گذشته ۳۸ جواز تأسیس با هدف توسعه صنعت و ایجاد اشتعال و افزایش تولید با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۴۵میلیارد تومان و ظرفیت اشتعال زایی۱۲۰ نفر در این شهرستان صادر شده که در حال حاضر ۵ واحد آن به بهره‌برداری رسیده است. وی از صدور جواز تأسیس ۱۲ واحد تولیدی و صنعتی در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ برای حمایت از سرمایه گذاران و رونق تولید خبر داد و افرود: حجم سرمایه گذاری این ۱۲ واحد بالغ بر ۱۵میلیارد تومان است که با راه اندازی این واحدهای صنعتی و تولیدی زمینه اشتغال بیش از ۵۰ نفر فراهم خواهد شد.
بلبلی اضافه کرد: طی سال گذشته به منظور جهش تولید در قالب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، مشکلات بیشتر واحد‌های تولیدی شهرستان گراش بررسی شد که عمده موانع و مشکلات آنها صدور مجوز، امهال تسهیلات و جذب تسهیلات جدید بانکی برای توسعه بود.
وی خاطرنشان ساخت: در شهرستان گراش بیش از ۵۰ واحد صنعتی و ۸ واحد معدنی فعالیت می‌کنند.
ارائه تسهیلات بانکی، کمبود آب، عدم پوشش مناسب اینترنت و تلفن ثابت و عدم آنتن دهی تلفن همراه، از مهم‌ترین مسائل و مشکلات مطرح شده در این 
نشست بو

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی