[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

ادامه تلفات در جبهه کرونا ، روزنامه شیراز نوین

دکتر حسینی گفت: با فوت ۱۴ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا، شمار جان‌باختگان در فارس به ۴۸۲۱ نفر رسید. مدیر روابط عمومی دانشگاه، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز پنجشنبه دهم تیر ۱۴۰۰، اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سیدروح اله حسینی» با اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۷۲هزار و ۶۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۷۷هزار و ۹۷۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۳هزار و ۴۵۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۸هزار و ۵۷ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۹۶هزار و ۳۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز هزار و ۲۲۲ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۳۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز چهارشنبه و پنجشنبه گذشته، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهارهزار و ۸۲۱ نفر اعلام کرد. مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۶۸هزار و ۴۴۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. او با تأکید بر رعایت اصول بهداشتی به عنوان مهم‌ترین موضوع در این شرایط بحرانی، عنوان کرد: افرادی که برای کارهای ضروری از خانه خارج می‌شوند، تمام مدت باید ماسک داشته باشند و فاصله فیزیکی خود را با دیگران حفظ کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی