[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

ورزش شهر دلسوز می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

حمید رضا زارعی از سمت دبیر کمیته مینی فوتبال استان فارس استعفا داد. چندی پیش از طرف جناب سید سیروس پاک فطرت مسئول ورزش‌های همگانی استان فارس، حمید رضا زارعی به‌عنوان دبیر کمیته مینی فوتبال استان فارس انتخاب شد. زارعی که در این چندماه اخیر توانسته بود بار دیگر پس از سال‌ها رونقی به فوتبال ساحلی شیراز بدهد و لیگ منظمی در شیراز و همچنین استان فارس برگزار کرد توسط مسئول ورزش‌های همگانی استان فارس به‌عنوان دبیر کمیته مینی فوتبال انتخاب گردید که یکباره از این سمت  استعفا داد.
وی در این رابطه توضیحاتی داده است که در ادامه می‌خوانید: 
* نتوانستیم زمین درخورشأنی در شیراز راه‌اندازی کنیم 
پس از سال‌ها توانستیم با همت هیئت فوتبال شیراز لیگ فوتبال ساحلی شیراز و همچنین لیگ استان فارس را راه‌اندازی کنیم و تیم برتر را به‌عنوان نماینده استان فارس در لیگ زیر گروه کشور معرفی کنیم. در این مدت با دوندگی‌های زیادی که در شورای شهر  انجام دادیم متأسفانه نتوانستیم زمین درخور شأنی در شیراز راه‌اندازی کنیم و در این مدت به‌جز وعده و وعید از طرف مسئول اداره تربیت بدنی شهرداری شیراز چیزی ندیدم. در تمامی استان‌های دیگر زمین‌های استاندارد فوتبال ساحلی توسط شهرداری احداث گردیده اما در شیراز فرد دلسوزی در معاونت فرهنگی و همچنین اداره تربیت بدنی شهرداری شیراز نبوده و تمامی این افراد به فکر منافع خود بودند. رئیس اداره تربیت بدنی شیراز با وعده‌های خود باعث شد فرصت 5-6 ماهه احداث زمین فوتبال ساحلی را از دست بدهیم و جوانان علاقه‌مند به این رشته نادیده گرفته شدند. امیدوارم با روی کار آمدن شورای شهر جدید در ماه‌های آینده افرادی دلسوز و ورزشی در اداره تربیت بدنی شهرداری قرار بگیرند که به جوان‌ها و ورزشی‌های این شهر اهمیت بدهند. هزینه احداث زمین فوتبال ساحلی بسیار ناچیز بوده که دوستان در معاونت فرهنگی شهرداری با انتخاب اشتباه خود و گذاشتن افرادی با مدیریت ضعیف باعث شدند که حتی ما توان احداث زمین فوتبال ساحلی نداشته باشیم. رئیس اداره تربیت بدنی شهرداری شیراز در جلسه رسمی از بنده باج خواهی کرد و با درخواست منفی بنده روبه‌رو شد و به همین دلیل حاضر به درست کردن زمین فوتبال ساحلی نشد.
*عده ای به دنبال منافع شخصی بودند
در کمیته مینی فوتبال با کمک فرد دلسوز و باشخصیتی همچون حسین آبخیز استعدادیابی خوبی انجام گرفت و 4نفر از بازیکنان را جهت اردوهای تیم ملی مینی فوتبال معرفی کردیم. در این مدت کم که در کمیته مینی فوتبال بودم اتفاقات بسیاری افتاد که فکر کنم بعضی از این اتفاقات را در آینده بازگو خواهم کرد که همگان اطلاع داشته باشند. کمیته مینی فوتبال زیر نظر ورزش‌های همگانی می‌باشد و ما نباید از این رشته در ورزش‌های همگانی برای مطرح کردن خود و خودنمایی در جوامع ورزشی استفاده کنیم. به‌نظر بنده دوستان در کمیته مینی فوتبال به‌دنبال کارهای شخصی و منافع شخصی خود بودند تا اینکه به‌فکر توسعه مینی فوتبال در سطح شیراز و استان فارس
*این نوع کار با روحیات من سازگاری نداشت
کار کردن با فردی که هیچ شناختی از فوتبال ندارد و فقط به‌فکر عکس گرفتن و مصاحبه و تبلیغ در پیج‌های مختلف هست کار بسیار سختی هست و با روحیه بنده سازگاری ندارد. بنده نزدیک به 9سال بازیکن تیم ملی این کشور بودم و اکنون هم نیازی به این چیزها ندارم و اگر در جایی هم فعالیت می‌کنم برای پیشرفت و توسعه آن رشته هست نه چیز دیگری. حتماً در فرصت مناسب‌تری تمامی اتفاقاتی که در این رشته به‌وجود آمد و باعث استعفای بنده گردید را خواهم گفت، اما به هیچ وجه اجازه نخواهم داد هیچ فردی از بچه‌های فوتبالی سوءاستفاده کند و برای منافع شخصی خود دست به هرکاری بزند. با توجه به این مسائل، استعفای خود را تقدیم سید سیروس پاک فطرت رئیس ورزش‌های همگانی استان فارس کردم و قرار بر این شده که در جلسه هیئت رئیسه به این موضوع رسیدگی شود. با وجود اینکه تیم ملی مینی فوتبال از جام جهانی مینی فوتبال کنار گذاشته شده است پس دیگر دلیلی بر برگزاری مسابقات مینی فوتبال در شیراز و همچنین استان فارس نیست مگر اینکه بخواهیم از این بازی‌ها در پیج‌ها و گروه‌های مختلف خودنمایی کنیم و خودی نشان دهیم. حالا هم  شنیده‌ایم که مینی فوتبال از زیر مجموعه ورزش‌های همگانی خارج می‌شود و در بخش قهرمانی فعالیت خواهد کرد. حداقل با این کار دیگر در بودجه برای اعزام تیم مینی فوتبال مشکلی نخواهیم داشت. مینی فوتبال رشته‌ای هست که جذابیت خاص خودش را دارد و علاقه‌مندان  زیادی را دارد که امیدوارم با درایت و مدیریت شخص محمدرضا حسینی رئیس هیئت فوتبال شیراز بتوانیم از مجموعه چمن مصنوعی حافظیه جهت استعدادیابی بازیکنان علاقه‌مند زیر نظر هیئت فوتبال  استفاده کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی