[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

نماینده خاش: وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان از مرز قرمز گذشته است، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: وضعیت استان سیستان و بلوچستان از مرز قرمز گذشته است و دولت باید توجه ویژه ای برای کنترل این بیماری به استان داشته باشد.
اسماعیل حسین زهی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در سطح استان سیستان و بلوچستان، بیان کرد: متأسفانه به دنبال شیوع نوع جدید کرونا در هندوستان و پاکستان شاهد ورود نوع دلتای کرونا به استان سیستان و بلوچستان که در تیررس خطر قرار دارد، هستیم. وی در ادامه اظهار کرد: از اردیبهشت ماه در خصوص بستن مرزها و محدود کردن واردات از بندر چابهار تذکرات متعدد داده شد اما متأسفانه آن طور که باید و شاید به هشدارها توجه نشد. اکنون با شیوع گسترده نوع دلتای کرونا وضعیت در سطح استان حاد شده و پیشنهاد فعلی، تعطیلی یک هفته ای استان و به حداقل رسیدن ترددهای درون شهری است. نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از مردم تقاضا می‌کنیم پروتکل‌های بهداشتی را با جدیت دنبال کنند و حتی الامکان در خانه‌های خود بمانند. خطر نوع دلتای ویروس بیشتر بوده و اکنون وضعیت استان از مرز قرمز نیز گذشته است. وی گفت: دولت باید توجه ویژه ای به استان داشته باشد. قرار است در این هفته وزیر بهداشت نیز سفری به استان داشته باشد.
حسین زهی تأکید کرد: اکنون انتظار می‌رود کمک‌ها به مردم محروم استان سیستان و بلوجستان داده شود. اگر نتوانیم این بیماری را در سطح استان کنترل کنیم، انتقال آن به مرکز کشور به مراتب خطرناک تر و پر هزینه تر خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی