[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۱۹
  • دوره جدید

نخستین جلسه ستاد صبر تشکیل شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه دغدغه قوه قضائیه ترویج فرهنگ صلح و سازش، کاهش اطاله دادرسی و مراجعات به دستگاه قضایی است گفت: نام گذاری ستاد صبر برگرفته از صلح و بخشش و رضایت است و مهم ترین روش تحقق این مهم در جامعه پایبندی به تعالیم دین مبین اسلام قران و مکتب اهل 
بیت(ع) است. 
سید کاظم موسوی با تشریح اهداف ستاد صبر اظهار داشت: اعتلای فرهنگ صلح و سازش و نهادینه کردن فرهنگ گذشت و بخشش از وظایف ستاد صبر است که می‌بایست با برنامه ریزی دقیق و هدفمند، آن را وارد بستر زندگی مردم کند.
وی ادامه داد: همه باید تلاش کنیم تا هر خصومتی ابتدا به ساکن وارد دستگاه قضایی نشود و سعی شود با استفاده از ظرفیت ائمه جماعات، ریش سفیدان و معتمدان محلی حل و فصل گردد.
رئیس کل دادگستری استان با اعلام اینکه استان فارس در 7 سال متوالی موفق به کسب رتبه برتر کشوری در جهت مصالحه پرونده‌های قتل شده است، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جدید تاکنون، تلاش اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف در 30 فقره پرونده قتل منجر به اخذ رضایت از خانواده‌های اولیای دم گردیده است. 
وی از حاضران در جلسه خواست تجارب و پیشنهادهای ارزنده خود را به صورت مکتوب ارائه دهند تا بتوان با استفاده از این ظرفیت ارزشمند شاخص‌های عملکردی را بهتر و بیشتر از قبل بهبود بخشید.
ریئس کل دادگستری از کلیه دستگاهای اجرایی ذی ربط به ویژه نهادهای اجتماعی و فرهنگی خواست با استفاده از روحیه انقلابی و جهادی و تلاش مضاعف قدم‌های مؤثری در ترویج فرهنگ صلح و سازش استان بردارند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی