[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

۵ علامت شگفت‌آور عفونت گوش، روزنامه شیراز نوین

تشخیص عفونت گوش می‌تواند بسیار ساده باشد. اغلب اوقات، مایعات و چرک می‌توانند به لاله گوش فشار بیاورند، باعث‌ایجاد درد گوش و همچنین کاهش شنوایی و تخلیه مایعات از گوش می‌شوند. به گزارش همگردی، اما عفونت گوش می‌تواند علائم غیر منتظره‌ای نیز‌ایجاد کند.
سرگیجه و استفراغ
سیستم شنوایی ما مسئول کمک به شنیدن ما است و همچنین با سیستم‌های تعادل ما ارتباط تنگاتنگی دارد. به همین دلیل عفونت گوش می‌تواند باعث سرگیجه، حالت تهوع و استفراغ شود.
عفونت ممکن است به ویروسی مرتبط باشد که کل بدن شما را درگیر می‌کند. به عنوان مثال، می‌توانید ابتدا به یک عفونت ویروسی مبتلا شوید و سپس عفونت باکتریایی در گوش می‌تواند دنبال شود.
تغییرات اشتها
تهوع، درد گوش یا فقط احساس مریضی می‌کنید. اگر سرما خورده‌اید و منجر به عفونت گوش شود، ممکن است بر روی دستگاه هضم فوقانی شما تأثیر بگذارد و توانایی شما در چشیدن غذا را کم رنگ کند. یا بعضی اوقات، جویدن به راحتی درد ‌ایجاد می‌کند.
تب
اگر تب دارید، نشانه ‌این است که سیستم ‌ایمنی بدن شما سعی در مبارزه با عفونت دارد. گرچه همه افراد مبتلا به عفونت گوش به ‌این عفونت مبتلا نمی‌شوند، اما تقریباً نیمی ‌از کودکان دچار ‌این عفونت می‌شوند. اگر کودک شما کمتر از 6 ماه دارد و تب و علائم دیگر عفونت گوش مانند گریه بیش از حد و سروصدا دارد، او را به دکتر ببرید. اگر بزرگ‌تر است و دمای آن بیش از 102 درجه فارنهایت است باید به پزشک متخصص اطفال نیز مراجعه کنید.
خروپف و نفس بد
خروپف در کودکان ممکن است نشانه عفونت گوش همراه با آدنوئیدهای متورم باشد، بافت‌هایی که در پشت بینی قرار می‌گیرند و به مبارزه با عفونت کمک می‌کنند. کودکان مبتلا به آدنوئید متورم تمایل به نفس کشیدن از طریق دهان دارند که باعث خروپف می‌شود. عفونت‌های مزمن گوش و تورم آدنوئید نیز می‌توانند باعث بوی بد دهان شوند.
بی‌توجهی و تأخیر در گفتار
کودکان مبتلا به عفونت گوش گاهی در خانه یا مدرسه بی‌وجه به نظر می‌رسند. مایع مسدود کننده گوش میانی باعث کاهش شنوایی می‌شود، بنابراین به نظر می‌رسد که کودک توجه نمی‌کند یا به راحتی معلمان و والدین را نادیده می‌گیرد. کاهش شنوایی همچنین می‌تواند در گفتار و رشد کودک خردسال اختلال‌ایجاد کند. یک کودک 2 ساله معمولی باید با دو کلمه صحبت کند و بتواند یک دستور دو مرحله‌ای را دنبال کند. یک کودک 3 ساله باید قادر به گفتن جملات سه کلمه‌ای باشد و دامنه لغات 200 کلمه یا حدود آن را داشته باشد. بنابراین اگر کودک شما در مسیر درست نیست، با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید که آیا عفونت گوش در رشد گفتار او اختلال ‌ایجاد می‌کند یا خیر.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی