[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

نان پودینگ لیمویی، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 15 نفر
تخم‌مرغ:2 عدد 
آرد نشاسته:20 گرم 
شکر:160 گرم 
آرد:450 گرم 
خمیر مایه:7 گرم 
روغن زیتون:30 گرم 
شیر:3 پیمانه 
رنده پوست لیمو:2 قاشق غذاخوری 
زرده تخم‌مرغ:1 عدد 
بادام پرک: مقدار کافی

در این مطلب طرز تهیه یک نان میان پر که در قسمت داخل پودینگ لیمویی وجود دارد و بسیار خوشمزه است را برایتان می‌نویسم. این نان خوشمزه با بادام پرک و زرده تخم‌مرغ تزیین می‌شود و بسیار لذیذ است. در این مطلب طرز تهیه نان پودینگ لیمویی که شامل تخم‌مرغ، رنده پوست لیمو، خمیر مایه،آرد نشاسته، شیر، روغن زیتون، زرده تخم‌مرغ، شکر، آرد و جو پرک است را برایتان می‌نویسم تا آن را در منزل درست کرده و برای وعده غذایی عصرانه و یا صبحانه و میان وعده میل کنید.

 طرز تهیه
  مرحله اول:  
ابتدا و برای شروع کار پودینگ لیمویی وسط نان را درست می‌کنیم و برای این منظور 2 پیمانه شیر را داخل یک قابلمه می‌ریزیم و به آن 20 گرم آرد نشاسته اضافه می‌کنیم و نشاسته را داخل شیر سرد هم زده و آن را کاملاً حل می‌کنیم . سپس 60 گرم شکر داخل قابلمه می‌ریزیم و آن را هم می‌زنیم تا کاملاً با شیر قاطی شود و سپس 1 قاشق غذاخوری رنده پوست لیمو را به آن اضافه می‌کنیم و 2 عدد تخم‌مرغ را شکسته و زرده و سفیده آن را از هم جدا می‌کنیم. قابلمه شیر را روی شعله گاز می‌گذاریم و وقتی ولرم شد 2 عدد زرده تخم‌مرغ را داخل قابلمه می‌ریزیم و آن را هم می‌زنیم تا با شیر قاطی شود و مدام مواد داخل قابلمه را هم می‌زنیم و سپس منتظر می‌شویم تا شیر روی گاز کم کم بجوشد و غلیظ شود. سپس زیر گاز را خاموش می‌کنیم. اکنون مواد میانی نان آماده است.
  مرحله دوم:
سپس در ادامه خمیر نان را درست می‌کنیم و برای این منظور 1 پیمانه شیر ولرم را داخل یک ظرف می‌ریزیم و به آن 7 گرم خمیر مایه و یک قاشق غذاخوری شکر اضافه می‌کنیم و 10 دقیقه منتظر می‌شویم تا خمیر مایه عمل کند و حجم مواد ما بیشتر شود.
  مرحله سوم:
سپس 2 عدد سفیده تخم‌مرغ که از مرحله قبل کنار گذاشته بودیم را داخل یک ظرف می‌ریزیم و به آن 65 گرم کره نرم شده در دمای اتاق و 30 گرم روغن زیتون را اضافه می‌کنیم و مابقی شکر را نیز با آن‌ها قاطی می‌کنیم و  همه مواد را خوب با هم مخلوط می‌کنیم و در ادامه خمیر مایه عمل آمده مرحله قبل را داخل مواد می‌ریزیم و با آن‌ها مخلوط می‌کنیم. سپس در آخر 450 گرم آرد را الک کرده و آن را کم کم به همراه 1 قاشق غذاخوری رنده پوست لیمو به موادمان اضافه می‌کنیم و مواد را با دست برای مدت 15 دقیقه خوب ورز می‌دهیم تا کاملاً همه مواد با هم قاطی شوند. اکنون خمیر نان ما آماده است. سپس روی خمیر به دست آمده را با نایلون می‌پوشانیم و به آن برای 1 ساعت و نیم داخل محیط آشپزخانه استراحت می‌دهیم تا خمیر استراحت کرده و حجم مواد ما دو برابر شود. سپس بعد از استراحت خمیر را از نایلون در آورده و آن را روی یک میز آرد پاشی شده به شکل مستطیلی با کمک وردنه باز می‌کنیم.
  مرحله چهارم:
سپس خمیر را با کمک چاقو به سه قسمت برش می‌دهیم طوری که خمیر از انتها کاملاً جدا نشود. سپس در قسمت وسط برش خورده مواد پودینگ لیمویی را می‌ریزیم و خمیرهای دو طرف را به صورت مورب برش می‌زنیم و آن‌ها را به صورت ضربدری روی پودینگ می‌گذاریم. سپس روی خمیر را پوشانیده و به آن برای مدت نیم ساعت داخل محیط آشپزخانه استراحت می‌دهیم.
  مرحله پنجم:
سپس روی خمیر را مقداری زرده تخم‌مرغ همزده شده می‌مالیم و روی آن را بادام پرک می‌ریزیم. سپس خمیر نان را داخل سینی فر که کف آن را کاغذ روغنی گذاشته‌ایم قرار می‌دهیم و نان را برای مدت 20 دقیقه داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهیم تا نان بپزد و آماده شود.
  مرحله ششم:
سپس وقتی نان پخت آن را از قالب در آورده و بعد از سرد شدن آن را از سینی فر بر می‌داریم و این نان را برای صبحانه همراه با چای و یا قهوه میل می‌کنیم و یا برای میان وعده بچه‌ها در مدرسه آن را استفاده می‌کنیم. نوش جان

 نکات کلیدی 
 در صورت تمایل می‌توان به‌جای روغن زیتون از روغن کنجد و یا روغن مایع و یا روغن آفتاب‌گردان و یا کره ذوب شده استفاده کرد.
 در عمل آمدن خمیر مایه می‌توان به‌جای شیر از آب ولرم و یا ترکیب آب ولرم و شیر استفاده کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی