[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

شب سرنوشت ساز فوتبال شیراز، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین 
کسی به خاطر ندارد و احتمالاً هرگز اتفاق نیفتاده که در فاصله تنها سه هفته به پایان رقابت‌ها، همچنان رقابت‌های دو تیم شیرازی به طور همزمان، دارای حساسیت‌های بسیار زیاد باشد.  شبی خاص و ویژه برای فوتبال شیراز و هوادارانش.
فجر با سه پیروزی راهی لیگ برتر خواهد شد و امشب یکی از مهمترین بازی‌های تاریخ خود را در تهران برگزار خواهد کرد. هوادار، تیمی که در هفت هفته اخیر هرگز طعم شکست را نچشیده و توانسته خود را از رتبه پنجم به رتبه اول برساند، هفته گذشته در بوشهر متوقف شد تا اختلافش با فجری‌ها به عدد 3 کاهش یابد. اما تفاضل گل دو تیم به شکلی است که فجر با پیروزی یک بر صفر هم از شاگردان عنایتی پیشی خواهد گرفت. بنابراین سرنوشت صعود، در دست هر دو تیم است. البته تیم عنایتی می‌تواند به نتیجه تساوی راضی‌تر باشد.
فجرشهیدسپاسی هم در 5 بازی اخیرش شکستی نداشته و یکی در میان پیروز شده. نکته منفی در مورد فجر این است که شاگردان کلانتری در چهار بازی اخیر خارج از خانه خود نتوانسته‌اند پیروز شوند، اما هوادار هر پنج بازی اخیر خانگی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته و در ورزشگاه غدیر تهران، تیم خطرناکی به نظر می‌رسد.
علی اصغر کلانتری در خصوص این بازی می‌گوید: آماده یک جنگ تمام عیار با هوادار هستیم. سی بازیکن آماده در اختیار داریم و امیدواریم دعای خیر هوادارانمان پشت سرمان باشد تا بتوانیم سربلند از زمین خارج شویم.
وی افزود: انگیزه بچه‌ها برای لیگ برتری شدن خیلی بالاست و خود من هم دلم روشن است که این اتفاق می‌افتد. گام اولمان، شکست دادن هوادار در تهران است و به پیروزی امیدواریم.
کلانتری گفت: کمک‌هایی هم که به تیم شده، روحیه بچه‌ها را افزایش داده و بازیکن مصدومی هم نداریم. بنابراین شرایط برای کسب سه امتیاز در تهران مناسب است.
مهرزاد معدنچی دستیار کلانتری در رقابت‌های این فصل نیز گفت: تیم فجر از اول فصل همواره جزء مدعیان بوده است و اکنون شرایط تیم خیلی خوب است و 3 بازی حساس و فینال گونه را برای حضور در لیگ برتر در پیش رو داریم که در حساس‌ترین بازی باید به مصاف تیم خوب هوادار برویم. این بازی برای صعود هر یک از دو تیم به لیگ برتر سرنوشت ساز خواهد بود. 
وی گفت: تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا دوباره شهر شیراز در لیگ برتر صاحب نماینده شود. از مسئولین نیز خواهش می‌کنم که از تیم حمایت کنند چرا که بازیکنان در این زمان نیاز دارند تا از نظر روحی و روانی تقویت شوند.
هنوز روی کاغذ شش تیم دارای شانس صعود هستند. به جز هوادار، بادران و فجر، سه تیم شاهین بوشهر، مس کرمان و خوشه طلایی ساوه هم امتیازاتشان به شکلی است که می‌توانند نسبت به صعود امیدوار باشند اما ممکن است در پایان بازی‌های امشب، بعضی تیم‌ها شانس‌شان را از دست بدهند. 
حتی فجرشهیدسپاسی اگر امشب بازی خود را به هوادار واگذار کند و بادران هم در بازی همزمان بتواند قشقایی را در شیراز شکست دهد، تقریباً تکلیف تیم‌های صعود کننده مشخص خواهد شد و دیگر فقط معجزه می‌تواند دو تیم تهرانی را از دو رتبه بالای جدول جدا کند. 
بنابراین، امشب تیم قشقایی هم می‌تواند نقشی کلیدی برای فجرسپاسی ایفا کند. قشقایی که خود در خطر جدی سقوط قرار دارد، با انگیزه‌های فراوانی روبه‌روی شاگردان امیدرضا روانخواه قرار خواهد گرفت. تیم روانخواه هفته گذشته نتوانست از برتری مطلق خود در دیدار خانگی مقابل چوکا استفاده کند و دو امتیاز بسیار حساس را از دست داد. حالا این مربی جوان فیروزآبادی، باید روبه‌روی تیم ایل خود بایستد و تلاش کند سه امتیازی را به دست بیاورد که ممکن است به قیمت سقوط قشقایی تمام شود! 
اگر قشقایی بازی امشب را به بادران واگذار کند و چوکا در جم موفق به شکست پارس جنوبی شود، جایگاه شاگردان هرمزی و پیوس در انتهای جدول عوض خواهد شد. یعنی قشقایی در فاصله تنها دو هفته به پایان رقابت‌ها در منطقه سقوط قرار خواهد گرفت. با توجه به اینکه در هفته سی‌وسوم رقابت‌ها، چوکا میزبان قشقایی خواهد بود، وضعیت بسیار حساسی بر بازی دو تیم حاکم است و اگر اتفاقی بیفتد و قشقایی پس از بازی‌های امشب اختلاف امتیاز خود را با چوکا به عدد سه یا چهار برساند، می‌تواند تا حدود زیادی خیال خود بابت بقا در رقابت‌های این فصل را راحت کند.
داریوش هرمزی می‌گوید: بادران یکی از تیم‌های شایسته این فصل است که می‌تواند به لیگ برتر هم برسد، اما یادتان نرود که ما همین تیم را در بازی رفت و در زمین خودش شکست دادیم. پس جایگاه فعلی این دو تیم، معیاری برای پیش بینی برنده مسابقه برگشت نیست.
سرمربی قشقایی افزود: بله کار ما سخت است. سه بازی بسیار سخت و سنگین را پیش رو داریم ولی شما مطمئن باشید، سقوط هیچ نسبتی با نام ایل بزرگ قشقایی ندارد و با شایستگی سهمیه استان فارس را در لیگ یک حفظ خواهیم کرد.
امین هاشمی فرد مدافع گلزن و خوزستانی قشقایی نیز گفت: تیم ما در فصل جاری جوان و بی‌تجربه بود و نیاز داشت تا تجربه لازم را کسب کند، به همین دلیل ما نیم فصل اول را از دست دادیم؛ در نیم فصل دوم با کسب تجربه لازم بهتر کار کردیم و نتایج‌مان مشخص است چرا که دیدارهای‌مان با تیم‌های بالای جدول را یا بردیم یا با تساوی به پایان رساندیم و نتیجه برخی دیدارها را با بی‌تجربگی بازیکنان‌مان و یا ناداوری از دست دادیم. شرایط فعلی ما این است که قصد بقا در لیگ را دارد و از روز اول فصل هم هدف ما این بود که سهمیه تیم در فصل جاری لیگ یک حفظ شود. ما در سه بازی باقی مانده نتایج لازم را خواهیم گرفت اما بحث اصلی این است که مسئولان می‌توانستند از تیم جوان ما در فصل جاری حمایت لازم را صورت دهند که متأسفانه چنین نشد.
وی افزود: در چند دیدار فصل جاری به گواه کارشناسان پنالتی‌های ما را نگرفتند که در مجموع ۱۲ امتیاز با ناداوری‌ها سوخت شده است که اگر این امتیاز را می‌گرفتیم شرایط ما در جدول این نبود که در منطقه خطر سقوط قرار بگیریم.
هاشمی فرد اضافه کرد: خدا را شکر شرایط فعلی ما خوب و تمام تلاش‌مان این است که تیم بادران را ببریم و ماندن‌مان را در لیگ قطعی کنیم.
مدافع قشقایی بیان داشت: قطعاً ما برای برد به زمین مسابقه خواهیم رفت. ما بازی بعدی‌مان با تیم چوکا است، شاید این بازی سخت باشد اما الآان سرنوشت‌ در دست خودمان است. قطعی شدن ماندن‌مان در لیگ به برد بادران بستگی دارد و ما تمام تلاش‌مان را برای برد این تیم خواهیم کرد.
کاپیتان سابق استقلال ملاثانی افزود: ما تلاش‌مان را می‌کنیم که به جای نتیجه یک بر صفر، با حساب دو بر صفر و اصلاً با اختلاف گل بهتری تیم بادران را شکست دهیم چرا که برخی مواقع حتی تفاضل گل تعیین کننده تیم صعود کننده یا سقوط کننده است به همین دلیل هیچ تیمی دوست ندارد تفاضل گل بدتری داشته باشد. می‌دانیم که تفاضل گل‌مان با تیم‌هایی مثل چوکا، رایکا و استقلال ملاثانی نزدیک به هم است، بنابراین ما برای برد با اختلاف گل بهتر به زمین مسابقه می‌رویم‌ ولی اولویت اول ما برد و کسب سه امتیاز و اولویت دوم برد با اختلاف گل بیشتری است.
هاشمی فرد اظهار داشت: از تیم‌هایی که نه شانس صعود دارند و نه خطر سقوط آن‌ها را تهدید می‌کند توقع داریم تمام تلاششان را انجام دهند و جوانمردانه بازی کنند تا لیگ کاملاً پاکی را داشته باشیم. اگر بازی‌های بعدی ما تشریفاتی باشد با تمام توان به زمین مسابقه می‌رویم، الآن هم از بازیکنان و مربی بزرگ پارس جنوبی توقع داریم در دیدار برابر چوکا مثل بازی‌های قبلی‌شان با تمام توان و جوانمردانه بازی کنند تا لیگ به صورت پاک به اتمام برسد و هر تیمی که مستحق است به حقش برسد و این گونه نباشد که نتایج بیرون از زمین رقم بخورد.
برترین مدافع گلزن لیگ یک در خصوص گلزنی‌‌اش و کسب این عنوان مهم بیان کرد: از روز اول به‌دنبال این بودم که 10 گل در فصل جاری به ثمر برسانم، برای تحقق این امر هم به هواداران قول داده‌ام و اگر در سه بازی باقی مانده محروم یا مصدوم نشوم تلاشم این خواهد بود که تعداد گل‌هایم را به عدد 10 برسانم. در بازی بادران هم قطعاً برای امر گلزنی به زمین مسابقه می‌روم.
وی در پایان گفت: در نیم فصل اول از تمام تیم‌های بالای جدولی لیگ یک و دو تیم لیگ برتری ذوب آهن و صنعت نفت آبادان با مبلغ خیلی خوب پیشنهاد داشتم اما با توجه به اینکه با قشقایی قرارداد داشتم و از طرفی می‌خواستم با یک خاطره خوش این تیم را ترک کنم ترجیح دادم تا پایان فصل در تیم قشقایی بمانم.
امشب همچنین تیم ملوان بندرانزلی در ورزشگاه تختی این شهر میزبان استقلال ملاثانی خواهد بود. آرمان گهر در سیرجان به مصاف خوشه طلایی ساوه می‌رود، رایکا در بابل پذیرای نود ارومیه است، خیبر خرم آباد که امیدهایش برای صعود را از دست داده در زمین خود به مصاف تیم همچنان مدعی مس کرمان می‌رود.
همچنین تیم استقلال خوزستان به مصاف شهرداری آستارا خواهد رفت و گل ریحان البرز در کرج میزبان تیم مدعی شاهین بوشهر خواهد بود. شاهین حریف هفته آینده فجرشهیدسپاسی است که اگر شرایط به شکلی رقم بخورد که این تیم در پایان بازی‌های امشب امیدهایش برای صعود را از دست بدهد، شاید فجری‌ها در هفته سی‌وسوم کار راحت‌تری برابر این تیم داشته باشند.
تمامی دیدارهای امشب رأس ساعت 20:30 دقیقه آغاز خواهند شد. هفته سی‌وسوم رقابت‌ها نیز یکشنبه هفته آینده برگزار می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی