[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

کمک به تقویت حکومت مرکزی افغانستان عاقلانه‌ترین راه برای امنیت منطقه است، روزنامه شیراز نوین

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که عاقلانه ترین راه‌ برای امنیت منطقه، کمک‌ به برقراری صلح و توسعه و تقویت حکومت مرکزی افغانستان است.‬
به گزارش ایسنا، جلیل رحیمی جهان آبادی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت:
«با گسترش حضور طالبان در همسایگی ما، خشونت و جنگ زمینه را برای ظهور «داعش» فراهم می‌کند که در توهم «دولت اسلامی خراسان» هستند. عاقلانه ترین راه‌ برای امنیت منطقه، کمک‌ به برقراری صلح و توسعه و تقویت حکومت مرکزی افغانستان‬ است. آینده افغانستان از آن جوانان آگاه این‌ سرزمین است نه طالبان.»‬‬‬‬ اخیراً سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه تأکید کرد که «جمهوری اسلامی ایران در سطوح عالی امنیتی و سیاسی موضوع افغانستان را با جدیت از نزدیک و با نگرانی پیگیری می‌کند و با طرف‌های مختلف در افغانستان در حال گفت و گو و رایزنی است.»
او اضافه کرد: حفظ تمامیت ارضی افغانستان، حفظ وحدت ملی و رعایت حقوق اقلیت‌ها و دستاوردهایی که ملت افغانستان در طول دو دهه گذشته به سختی به دست آورده، برای ما بسیار مهم است و تأکید بر آن داریم که گفت و گوهای اصیل بین‌الافغانی تنها راه حل پایدار برای مسئله افغانستان است. در همین چهارچوب ما تلاش می‌کنیم که گفت و گوها بین گروه‌های مختلف افغانی تسهیل شود و نماینده ویژه ایران در امور افغانستان در سفری که به این کشور داشت، با گروه‌های مختلف افغانستانی رایزنی و گفت و گو کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی