[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

حرم‌های مطهر در شیراز موردتوجه قرار گیرند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش خبرنگار ما، حجت‌الاسلام و المسلمین محی‌الدین طاهری در دیدار با منتخبان شورای ششم شهر شیراز اظهار داشت: کارهای بزرگ اگر با اخلاص همراه باشد، برکت پیدا می‌کند. اگر دور از اخلاص باشد نتیجه و برکتی ندارد. کارتان را خالص کنید؛ همان گونه که شهدا برای خدا خالص بودند. کاری که از روی اخلاص باشد خداوند برکت می‌دهد؛ حتی اگر اشتباه هم کنیم به خاطر اخلاص کار ارزش پیدا می‌کند. 
طاهری افزود: قبل از انتخابات رقابت است اما الان زمان وحدت است. امروز باید با رفاقت دست به دست هم دهید. 
حجت‌الاسلام و المسلمین طاهری با بیان اینکه شیراز را مقام معظم رهبری سومین حرم اهل بیت(ع) نامیدند، سومین حرم ملزوماتی می‌خواهد، بیان کرد: در مسئولان شورا و شهرداری کنونی این نگاه است که همه چیز و رفاه باید به سمت غرب شیراز برود، اما انتظار از شورای ششم است که ثقل همه چیز را که رهبری فرمودند حرم مطهر شاهچراغ(ع) است، شما برگردانید.
وی ادامه داد: راه‌های دسترسی به حرم و اطراف حرم‌های مطهر باید مورد توجه باشد. انواع و اقسام مفاسد در این منطقه است؛ باید به این موضوع فکر کرد؛‌ باید شما برای این امر کاری ماندگار کنید که تا سال‌ها عنوان شود حرم‌ها را شما زنده کردید. 
طاهری با اشاره به اینکه طرح 57 هکتاری که شورای کنونی نسبت به آن بی‌توجهی کردند، زمینه‌ای برای این بود که اطراف حرم‌ها سامان یابد، گفت: انتظار از شورای ششم این است که در این زمینه ورود کند. این را بدانید هر وقت در عمل حق اهل بیت(ع) را ادا کردید آنها هم توفیقات شما را روز به روز بیشتر می‌کنند. من نمی‌گویم که کل بودجه فرهنگی را اینجا بیاورید؛ اما اولویت حرم‌ها باشد. اطراف حرم‌ها را سامان دهید و از جرم‌ها و مفاسد پاک کنید. 
وی با بیان اینکه این همه هزینه برای خیابان ارم شد چه سودی برای شهر داشت، میلیاردها هزینه می‌شود اما نتیجه ندارد، عدم عدالت یعنی این، بیان کرد: کیلویی تصمیم گرفتن برای شهر کاربرد ندارد؛ باید روی برنامه‌ها تصمیم‌گیری شود. معضلات شهر خیلی زیاد است که شما باید کمک کنید تا برطرف شود. 
طاهری با بیان اینکه فکر نکنید هرچه شما ببینید همین است، از نظرات دیگران استفاده کنید، تصریح کرد: شورای شهر تحت تأثیر برخی از سخنان قرار نگیرد. برای انتخاب شهردار به عمق شیراز نگاه کنید. کسی را انتخاب کنید که بتواند معضلات این شهر را برطرف کند. 
دبیر جامعه روحانیت شیراز با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در این شهر گفت: فقط شورا نیست که باید زمینه فراهم کند؛ بلکه دیگر دستگاه‌ها هم باید موانع را برطرف کنند. سرمایه‌گذاران بومی به دیگر استان‌ها و شهرها رفتند به دلیل نوع نگاه و موانعی که ایجاد شده است. شورا باید زمینه را فراهم کند و نگاه امنیتی که به سرمایه‌گذار وجود دارد، باید کنار گذاشته شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی