[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

نیاز روستاها به خدمات زیربنایی برای جابه‌جایی ، روزنامه شیراز نوین

نشست کارگروه زیربنایی شهرستان به ریاست مهندس ناهید، معاون فرماندار این شهرستان و با حضور مدیران محلی برگزار شد. در این نشست توسعه روستایی و محرومیت زدایی از مؤلفه‌های زیربنایی در شهرستان کوار قلمداد شد که با مشارکت بنیاد مسکن می‌بایست دنبال گردد. بررسی جابه‌جایی روستاهای دهداری و جلال آباد که در حوضچه سد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی کوار قرار گرفته است، موضوع اصلی این نشست بود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کوار، ارجی نماینده سازمان آب منطقه ای و مجری طرح سد کوار، حیدری رئیس اداره حفاظت محیط زیست شیراز، ایوبی سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کوار و برخی از مدیران سایر ادارات و دستگاه‌های ذی ربط در این نشست حضور داشتند. این نشست با محوریت تأمین خدمات زیربنایی برای سایت پیشنهادی جدید جابه‌جایی و اسكان روستاهای دهداری و جلال آباد که در حوضچه سد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی کوار قرار گرفته است، تشکیل گردید. در این نشست مقرر شد طرح مطالعاتی مکان یابی و اصلاح سایت پیشنهادی مطابق ضوابط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان آب منطقه ای و نمایندگی نظام مهندسی ساختمان شهرستان در اسرع وقت انجام گردد. همچنین مقرر شد پس از تهیه و ارائه طرح و نقشه‌های مربوطه، ادارات خدمات رسان آب، برق، گاز، مخابرات، بنیاد مسکن و... نسبت به پیگیری تأمین خدمات زیربنایی سایت پیشنهادی اقدام نمایند. سرپرست بنیاد مسکن شهرستان کوار در این نشست ابراز داشت: ایجاد سدها سبب اشتغال زایی در بخش صنعت برای روستاییان، افزایش درآمدزایی و حضور فعال روستاییان در فعالیت‌های غیرکشاورزی می‌شود، ولی در روستاهای پیرامونی، باعث مسائل عمده ای از جمله مهاجرت‌های بی رویه، تغییر شغل روستاییان، کاهش تولید و بهره وری از منابع آب و خاک و به طور کلی تخریب بسیاری از روستاها و مهاجرت روستاییان می‌گردند.
ایوبی اضافه کرد: لذا ضرورت دارد فعالیت سدسازی به عنوان یک عامل تأثیرگذار بیرونی که در عرصه اقتصادی تحولات ساختاری کارکردی در محدوده موردمطالعه مؤثر بوده و زمینه‌های تحولی در ابعاد مختلف زندگی در ناحیه موردمطالعه ایجاد کرده است، موردبررسی قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی