[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۱۹
  • دوره جدید

وضعیت ۱۷۰ بیمار کرونایی وخیم است ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با بیان آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع تا دیروز سیزدهم تیر، وضعیت 170 بیمار را وخیم اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، 978هزار و 955 تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 280هزار و 310 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، 114هزار و 179 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 18هزار و 274 بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، 298هزار و 584 بیمار مبتلا به کووید 19 در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز هزار و 324 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، 170 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. دکتر همتی همچنین از بهبودی 270هزار و 123 نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. این مقام مسئول در دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز شنبه و دیروز یکشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید 19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهارهزار و 834 نفر اعلام کرد.
دکتر همتی اعلام کرد: میزان مراجعه به مراکز 16ساعته و بیماران بستری در بیمارستان‌های استان رو به افزایش است و امید می‌رود که مردم استان با رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی، در کنترل وضعیت این بیماری به ما کمک کنند.   
معاون بهداشت دانشگاه از مردم استان خواست: تمامی افراد جامعه چه افرادی که واکسن دریافت کرده اند و چه افرادی که هنوز واکسن نزده اند، نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی با دیگران، پرهیز از حضور در تجمعات ترحیم و شادی و حضور در مکان‌های سربسته، حساسیت جدی داشته باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی