[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

خوابت نمیبره؟ پس این نور برات عالیه، روزنامه شیراز نوین

امروزه مشکلات زندگی در بسیاری افراد باعث بی‌خوابی‌های شبانه شده است، اما تکنیک جالبی با یک نور طبیعی برای درمان بی‌خوابی این افراد وجود دارد. به گزارش نمناک، هیچ چیز بدتر از این نیست که شب‌ها خسته باشید اما نتوانید بخوابید؛ مخصوصاً زمانی که فردا صبح هم کار مهمی داشته باشید. بسیاری از افراد با این مشکل مواجه هستند اما آیا می‌دانستید که دریافت نور خورشید در صبح، می‌تواند بی‌خوابی شما را هنگام شب برطرف کند اما چگونه؟ در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک در این باره توضیح خواهیم داد. بی خوابی بیش از هر زمان دیگری افراد را درگیر کرده است. مشکلاتی مثل مشکلات اقتصادی، استرس، اضطراب یا هر عامل دیگری باعث شده است که افراد نتوانند خواب شبانه کافی داشته باشند اما باید چه کار کرد؟
*چرا نور خورشید روی چرخه خواب اثر مثبت دارد؟
ساعت درونی بدن ما با نور طبیعی تنظیم می شود و زمان بیداری و خواب ما را تنظیم می‌کند. زمانی که ما در معرض نور کافی خورشید نباشیم، بدن ملاتونین کمتری دریافت می‌کند که یک هورمون ضروری برای خواب است و در نتیجه چرخه خواب و بیداری ما به شکل طبیعی کار نمی‌کند و ما در طول شبانه روز خسته هستیم زیرا نمی‌توانیم استراحت شبانه خوبی داشته باشیم. اگر فردی در مدت زمان طولانی در معرض نور طبیعی خورشید قرار نگیرد، قطعاً چرخه خواب او به هم می‌ریزد و به مشکلات و اختلالات خواب دچار خواهد شد بنابراین بسیار مهم است که در طول روز در معرض نور کافی خورشید قرار بگیرد و در هوای تازه تنفس کند، همچنین باید اجازه دهید که نور خورشید به منزل هم بتابد. انجام این کار نه تنها تأثیر مثبتی روی تنظیم ساعت بدنی دارد، بلکه یک راه حل کلیدی برای سلامت ذهنی است؛ مخصوصاً برای افرادی که از اختلالات مفصلی رنج می‌برند.
*راه‌های مؤثر برای رفع بی‌خوابی با نور خورشید
راهکارهایی ساده برای افزایش تابش نور خورشید به داخل منزل وجود دارد که شامل:
تغییر الگوی رنگ:اگر اسباب منزل شما رنگ‌های تیره‌ای دارد، بهتر است از رنگ‌های روشن مثل سفید و دیگر رنگ‌های خنثی استفاده کنید که نور خورشید بیشتری را جذب می‌کنند. زمانی که نور خورشید به رنگ‌های روشن می‌تابد، بازتاب بیشتری پیدا کرده و در نتیجه جذب نور بالا می‌رود.
البته منظور ما این نیست که همه لوازم تیره را از منزل خارج کنید، بلکه سعی کنید تیره‌ها را کم‌تر کنید و فضای روشنی را در مقابل قسمت‌هایی که نور تابش دارد، به وجود بیاورید.
اضافه کردن آینه:شما می‌توانید بازتاب نور خورشید را در اطراف منزل با اضافه کردن آینه‌ها افزایش دهید. فرقی ندارد که این آینه در آشپزخانه، پذیرایی یا در اداره باشد، در هر صورت نور طبیعی را بازتاب می‌دهد و باعث جذب بهتر توسط بدن می‌شود.
پنجره‌های جدید اضافه کنید:برای این که نور طبیعی بیشتری وارد منزل‌تان شود، پنجره‌ها گزینه‌های ایدئالی هستند که نه تنها روحیه شما را بهبود می‌بخشند، بلکه باعث می‌شوند فضای زیباتری را در خانه به وجود بیاورید و نور خورشید بیشتری را جذب کنید که همه این‌ها قطعاً خواب شما را در شبانه روز بهتر می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی