[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

شانس مدال کشتی المپیک سرگردان در جست‌وجوی یک شغل!، روزنامه شیراز نوین

وزارتخانه‌های ورزش و نفت، علی رغم دستور رئیس جمهور پس از ۲ سال به بهانه‌های مختلف حاضر به موافقت با اشتغال چهره شاخص المپیکی کشتی فرنگی ایران نشده‌اند.
حمید گرایی پدر محمدعلی و محمدرضا گرایی دو فرنگی‌کار شیرازی تیم ملی که در المپیک توکیو به میدان خواهند رفت، ضمن انتقاد از استاندار فارس برای بی‌توجهی به دو فرزند المپیکی خود، اظهار کرد: دو فرزند من ۴ سال است در کشتی به مدال‌های مختلف جهانی و آسیایی رسیده‌اند اما متأسفانه مسئولان استان فارس هیچ‌گونه توجهی به محمدعلی و محمدرضا گرایی که قرار است یک ماه دیگر برای ایران در المپیک توکیو کشتی بگیرند، نکرده‌اند. فرزندان من دیگر چه کاری باید انجام می‌دادند که ندادند؟ نمی‌دانم چرا مسئولان استانی هیچ توجهی به آن‌ها نمی‌کنند؟
وی با بیان اینکه مسئولان استان فارس طی سال‌های گذشته توجهی به دو فرزند کشتی‌گیر او نداشته‌اند، گفت: آقای کیخا ژیمناست‌کار خوب استان فارس دوست فرزندان من است و او را مثل فرزندانم دوست دارم اما او پس از مسابقات قطر که به مدال رسید بامداد شنبه به شیراز بازگشت و استاندار فارس بلافاصله در روز یکشنبه با او دیدار و از وی تقدیر کرد و شورای شهر نیز از تلاش‌های او تقدیر به عمل آورد. من نمی‌گویم چرا از او تقدیر کردند، حرف من این است چرا مسئولان استانی بین ورزشکاران استان فرق می‌گذارند و چرا فرزندان من وقتی مدال جهانی و آسیایی و سهمیه المپیک گرفتند، اصلاً دیده نشدند و استانداری و شورا حتی یک خسته نباشید خشک و خالی هم به آن ها نگفتند!
پدر دو فرنگی‌کار شاخص ایران در المپیک توکیو، افزود: محمدعلی در بازی‌های آسیایی طلا گرفت، استاندار به جای ۱۵ سکه مبلغ ۳۷ میلیون و پانصد هزار تومان (دو میلیون و پانصد هزار تومان به ازای هر سکه) به او پاداش داد و از شورا و شهرداری و اداره کل ورزش هم هیچ خبری نشد. الآن هم هر دو ماه‌هاست در مسابقات مختلف و اردوهای تیم ملی حضور داشته‌اند و قرار است در المپیک به میدان بروند اما فقط به هر کدام ۲۵ میلیون تومان پاداش دادند، در حالی که در دوره گذشته به برخی‌ها که می‌خواستند در المپیک به میدان بروند ماشین به همراه جوایز نقدی دادند. متأسفانه برخی‌ها در استان دوست ندارند فرزندان من در المپیک برای کشور و استان فارس مدال بگیرند.
وی در ادامه گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه علی رغم تأکید رئیس جمهور، محمدعلی گرایی هنوز پس از ۴سال موفق به پیدا کردن شغل نشده است، گفت: او متأهل است اما نه شغل دارد و نه زمین و خانه‌ای که از آینده خود تا حدی مطمئن باشد. به جای اینکه حداقل در آستانه المپیک به آن‌ها توجه کنند، اداره کل ورزش و جوانان فارس یک ماه پیش به علی نامه زدند و اعلام کردند از آنجا که رشته تحصیلی شما نفت است، استخدام شما در وزارت ورزش قانونی نیست! آیا نزدیک المپیک وقت نامه زدن است؟ روحیه که نمی‌دهند هیچ، انگیزه‌شان را هم از بین می‌برند.
وی با بیان اینکه با وجود همه گرفتاری‌های مالی همیشه حامی ‌فرزندانش بوده تا به این موقعیت برسند، گفت: رئیس جمهور در دیدار سال ۹۸ با ورزشکاران تأکید کرد مشکل اشتغال مدال‌آوران حل شود. وزیر ورزش هشت روز پس از آن دیدار در نامه‌ای به آقای واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور درخواست کرد با توجه به دیدار ورزشکاران با رئیس جمهور و قانون استخدام قهرمانان ورزشی، موضوع استخدام محمدعلی گرایی در وزارت نفت عملی شود. آقای واعظی نیز ۱۲ روز بعد در تاریخ ۳۰ خرداد ۹۸ در نامه‌ای به وزیر نفت خواستار اشتغال فرزندم شد اما در نهایت وزارت نفت هیچ اقدامی ‌انجام نداد و اعلام کرد امکان استخدام وی مهیا نیست! پس از آن قرار شد او در وزارت ورزش استخدام شود تا اینکه یک ماه پیش نیز اداره کل ورزش و جوانان در نامه‌ای اعلام کرد امکان استخدام وی فراهم نیست.
پدر محمدعلی و محمدرضا گرایی، در پایان گفت: خودم با اندک حقوق بازنشستگی زندگی‌ام را می‌چرخانم، اشتغال محمدرضا چندی پیش حل شد اما محمدعلی با دو برنز جهان و طلای بازی‌های آسیایی متأهل است و هیچ شغلی هم ندارد. هر دو از امیدهای کشتی ایران در المپیک هستند اما هیچ‌کدام از مسئولان استانی توجهی به آن‌ها نکردند و این‌ها دغدغه آینده‌شان را دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی