[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

قالیباف: فاصله‌گرفتن از دغدغه‌های مردم گناه نابخشودنی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دوره جدیدی از حکمرانی و اداره کشور آغاز شده، گفت: فاصله گرفتن از دغدغه‌های مردم گناه نابخشودنی است و کام مردم را تلخ می‌کند و آنها هرگز این را از ما قبول نمی‌کنند.
به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در مراسم تکریم رؤسای قوه قضائیه گفت: با شناختی که از آقای محسنی اژه ای دارم و شناخت عمیق و دقیق او از قوه قضائیه، حرکتی که در دوران آقای رئیسی با تلاش مضاعف آغاز شده، با شتاب بیشتری به پیش خواهد رفت.
وی افزود: واقعیت تلخ این است که امروز کشور در شرایط سختی به سر می‌برد و شرایط برای مردم خصوصاً محرومان و مستضعفان سخت تر از همیشه است؛ هم از بعد مسائل اقتصادی چه در حوزه سرمایه‌گذاران و چه بخش محروم، هر دو طرف در آسیب هستند و هم در حوزه مسائل اجتماعی که سرمایه‌های اجتماعی ما رو به کاهش است و بزرگ‌ترین آن اعتماد مردم است که از این جهت در شرایط خوبی نیستیم و این واقعیت تلخی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: خدا را شاکریم که دوره جدیدی از حکم رانی و اداره کشور آغاز شده و ما در آستانه شروع به کار و مسئولیت پذیری در یک دوره جدید هستیم که فرصت بسیار کم‌نظیری است. مردم هیچ بهانه‌ای را از ما نخواهند پذیرفت و این وظیفه بر دوش همه ماست. هیچ بهانه‌ای برای عدم موفقیت نیست. همه ما ملزم به کارآمدی و پاسخ گویی در مقابل مردم، مقام معظم رهبری و در پیشگاه خداوند هستیم. ما مکلف به اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه هستیم. ملزم به این هستیم که با کارآمدی یک زندگی خوب را با اولویت محرومان و مستضعفان رقم بزنیم و مکلف هستیم با کارآمدی و پاسخ گویی، ثبات اقتصادی، امید و نشاط را در جامعه افزایش دهیم.
وی ادامه داد: روشن است که بار اصلی این مسئولیت بر عهده دولت محترم در آینده است؛ چراکه اساس ظرفیت‌های کشور در اختیار دولت و قوه مجریه است. اما روشن و مشخص است که دو قوه دیگر باید این فعالیت‌ها را تکمیل کنند؛ چراکه نقش کلیدی در این همکاری، همدلی و هم‌افزایی و کارآمدی و پاسخ گویی دارند و امروز باید این همدلی، همکاری و هم‌افزایی نه تنها در حد سران سه قوه، بلکه تا آخرین رده‌های سطوح مسئولیت از بخشداری و فرمانداری تا همه سطوح در ارتباط وسیع و عمیق با مردم دیده شود. قالیباف بر ضرورت هوشمندسازی سیستم‌ها برای کارآمدی و پاسخ گویی و مردمی کردن و شفاف کردن فعالیت‌ها تأکید کرد و یادآور شد: حاشیه‌روی، حاشیه‌سازی و فاصله گرفتن از دغدغه‌های مردم گناه نابخشودنی است و کام مردم را تلخ می‌کند. آنها این را هرگز از ما قبول نمی‌کنند. البته معنایش این نیست که ما به استقلال قوا توجه نکنیم و در جلسات کارشناسی و بررسی‌های تخصصی اختلاف سلیقه نباشد؛ بلکه استقلال قوا طبق قانون اساسی به رسمیت شناخته شده و همه مکلف به رعایت آن هستیم. اختلاف سلیقه هم حتماً وجود دارد و امری طبیعی است؛ ولی مهم این است که تعامل بین قوا با تدبیر و همدلی به خروجی یکپارچه به نفع مردم منجر شود و ما تبلور رضایت خدا را در رضایت مردم با همه وجود حس کنیم و مردم هم به آن صحه بگذارند.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما باید به سنت‌های الهی باور و ایمان داشته باشیم و هدف و نیتمان برای خدا و برای مردم باشد. جنس کارهای ما باید از جنس کارهای جهادی و پرتلاش باشد. هم خوب کار کنیم و هم کار خوب کنیم و اثربخشی آن را در جامعه ببینیم؛ چراکه مشروعیت ما مسئولان وابسته به نقشمان در زمینه عدالت و عدالت‌گستری است و امیدوارم در این مسیر حرکت کنیم. جوان گرایی و انقلاب‌گرایی هم در این چهارچوب تعریف می‌شود. ان‌شاءالله گام جدی برداریم و با همراهی و دعای خیر مردم انجام وظیفه کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی