[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

وزیر کشور: خاموشی‌ها با آگاهی قبلی مردم باشد، روزنامه شیراز نوین

وزیر کشور گفت: اگر قرار است خاموشی داشته باشیم، بهتر است برنامه ریزی شده، توزیع شده و با آگاهی قبلی مردم باشد.
به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی دیروز در حاشیه جلسه ستاد اطلاع رسانی اقتصادی در جمع خبرنگاران در رابطه با جزئیات این جلسه، اظهار داشت: وظیفه ما این است که حلقه وصل و رابط میان حوزه‌های اقتصادی، افکار عمومی و مردم و همچنین فعالان عرصه اقتصادی از نظر رسانه ای باشیم. تاکنون هم جلسات خوبی برگزار و تلاش کردیم با ترکیبی که در جلسه هست اعم از بخش خصوصی، تعاونی و اکثریت نمایندگان رسانه‌های مهم و مؤثر و هم دستگاه‌های اجرایی ای که در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصادی هستند، همه حرف‌ها گفته و شنیده شود.
وزیر کشور با بیان اینکه آنچه در افکار عمومی به عنوان موضوع و مسئله و برخی هم به عنوان نارضایتی بود، در این جلسه مطرح شد، بیان کرد: دستگاه‌ها توضیحات مختلفی در این زمینه دادند. دستگاه‌ها در رابطه با روند افزایش قیمت‌ها گزارشی ارائه دادند و تمهیدات و اقداماتی که مقرر است تا انجام شود نیز مطرح شد تا بتوانیم با اجرای تمهیداتی نسبت به مدیریت قیمت‌ها برنامه ریزی مطلوب و مناسب داشته باشیم. 
رحمانی فضلی در رابطه با ترخیص کالاها در بنادر، افزود: بانک مرکزی توضیحاتی در خصوص تأمین ارز داد و با تأییدی که از طریق وزارت صنعت نسبت به این موضوع وجود داشت، مقرر شد برای آزادسازی و ترخیص کالاهایی که حتماً در بازار مؤثر خواهد بود، تسریع صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه برق و خاموشی‌ها به عنوان مسئله ای که افکار عمومی سخت درگیر آن است، توضیحات در جلسه داده شد و عواملی از جمله خشک سالی، خارج شدن نیروگاه‌های برق آبی و برخی از نیروگاه‌هایی که در شرایط کنونی به اورهال نیاز داشتند، به عنوان عوامل قطعی مطرح شد اما بحث شد که اگر قرار است خاموشی هم داشته باشیم، بهتر است خاموشی، برنامه ریزی شده و توزیع شده و همراه با آگاهی قبلی مردم باشد. همچنین اهمیت تأمین برق در مناطق جنوبی که بالاترین حد گرما را دارند، به عنوان اولویت مطرح شد.
وزیر کشور در رابطه با تأمین کالاهای اساسی گفت: در مرحله گذر از یک دولت به دولت دیگر بوده و باید نسبت به تأمین کالاهای اساسی اطمینان داشته باشیم و حتماً باید اطمینان داشته باشیم که دولت بعدی در بستر و شرایط مناسب تأمین کالاها باشد. با توجه به گزارشی که دوستان ما در بخش‌های مختلف دادند، ما هیچ مشکلی در تأمین کالاهای اساسی نداریم و بانک مرکزی هم در اینجا برنامه‌های تأمین منابع خود را مطرح کرد و تأیید شد با این روند که پیش رود، ما نسبت به تأمین کالا هیچ مشکلی نخواهیم داشت و ان‌شاءالله دولت بعدی هم که مستقر شد ادامه کار را خواهند داشت.
رحمانی فضلی در پایان تصریح کرد: تقاضا و توقع ما از مردم و به ویژه رسانه‌های محترم این است که فضای کنونی جامعه را در آرامش نسبی قرار دهیم. البته این به معنای ندیدن و نگفتن نیست؛ بلکه هم باید ببینیم هم بگوییم و هم منتقل کنیم و هم باید در آرامش جامعه بکوشیم. همه اینها را با هم داشتن هنر کار رسانه ای است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی