[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

برق نفس صنعت را برید، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
رئیس اتاق بازرگانی فارس گفت: وجود مشکلات داخلی و سنگ اندازی برای عدم حمایت از تولید و صنعت در سالی که به تولید، مانع زدایی‌ها و پشتیبانی‌ها نام گذاری و تأکید شده است، جای تعجب دارد.
وی به خسارت واحدهای تولیدی در پی قطعی روزانه برق افزود: موضوع قطع برق واحدهای تولیدی و صنایع استان را با جدیت پیگیری می‌کنیم. جمال رازقی در کمیسیون صنعت و رونق تولید این اتاق که با حضور اعضای آن و به صورت وبینار برگزار شد، بیان کرد: بر اساس قانون بهبود کسب و کار، دستگاه‌های خدمات رسان مانند برق و گاز باید توجه به صنایع و بخش تولید را در اولویت عدم قطعی خدمات قرار دهند که در غیر این صورت دولت ملزم به پرداخت خسارت خواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه متأسفانه آیین نامه اجرای این قانون تهیه نشده و عزمی برای تهیه آن در کشور وجود ندارد، افزود: بنا بر اعلام صنعتگران، اداره برق استان اعلام‌هایی به واحدهای تولیدی و صنعتی استان مبنی بر اولویت دار بودن صنایع در کاهش میزان مصرف یا قطعی برق انجام داده است که این موضوع مغایر با قانون است و این مهم را در استانداری و دادگستری استان پیگیری خواهیم کرد.
رازقی اظهار داشت: در شرایط فعلی موضوع قطعی برق به یکی از دغدغه‌ها و موضوع‌های مهم و اساسی واحدهای تولیدی و صنعتی استان است که موجی از سردرگمی و نگرانی را برای فعالان اقتصادی استان ایجاد کرده است.
وی اضافه کرد: اتاق بازرگانی فارس دو موضوع مهم قطعی برق صنعتگران در استان به ویژه مستقر در شهرک صنعتی و تأمین مازوت برای واحدهای تولیدی استان در فصل زمستان را در شورای گفت و گوی استان مطرح خواهیم کرد.
رئیس اتاق بازرگانی فارس گفت: وجود مشکلات داخلی و سنگ اندازی برای عدم حمایت از تولید و صنعت در سالی که به تولید، مانع زدایی‌ها و پشتیبانی‌ها نام گذاری و تأکید شده است، جای تعجب دارد.
رازقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل گروهی از نخبگان برای تصمیم گیری در حوزه اقتصاد و صنعت کشور ادامه داد: متأسفانه سال‌های متمادی است که در حوزه اقتصاد در کشور هدف گذاری و برنامه ریزی نداریم و اسنادی مانند ایران 1404 و برنامه‌های توسعه ای پنج ساله تدوین شد، اما اهتمامی برای تحقق آنها در کشور وجود نداشت.
وی عنوان داشت: عمده کار تصمیم گیران اقتصادی کشور حرکت بدون برنامه و رفع مشکلات روزمره است و هرچند که رسالت اتاق‌های بازرگانی ارائه مشاوره به قوا است، اما از بخش خصوصی برای تصویب قوانین و دستورالمعل‌ها نظرخواهی نمی‌شود و نتیجه تصویب این قوانین کارشناسی نشده، ایجاد مانع برای کسب و کار و اختلال در صادرات است.
رازقی تصریح کرد: با توجه به ضرورت استان، شورای پژوهش اتاق بازرگانی فارس موضوع «شناسایی موانع مدیریت صادرات و ارائه راهکارهای توسعه صادرات» را در دستور کار خود 
قرار دهد.
در این جلسه خسرو فروغان و هادی حنایی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و فعالان بخش خصوصی استان به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص معضلات و مشکلات بخش تجارت و صنعت استان پرداختند.
همچنین در این جلسه گزارش وضعیت اقتصادی کشور و معرفی دفتر حقوقی و داوری اتاق بازرگانی نیز ارائه شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی