[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

بیضا از مراکز تولید ماهی خاویاری کشور است، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا از توابع استان فارس، با اشاره به حجم تولید ماهی خاویاری و خاویار در این شهرستان، بیضا را یکی از مراکز تولید این محصولات شیلاتی جنوب کشور دانست. منصور امیریان از آغاز استحصال خاویار از دوهزار قطعه ماهی گونه سیبری با هدف صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس و روسیه خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال آینده بیش از دو تن خاویار از ماهیان مذکور استحصال شود.
به گزارش جهاد کشاورزی فارس، او با اشاره به اینکه «شرکت پرورش ماهی ملوسجان» بزرگ ترین مزرعه مناطق غیرساحلی کشور است، افزود: امسال برای اولین بار ماهیان سیبری در این مزرعه آماده استحصال خاویار هستند. به گفته امیریان، مزرعه پرورش ماهی ملوسجان از سال ۱۳۷۷ در زمینه تولید ماهی قزل آلا فعالیت داشته و از سال ۱۳۹۵ نیز به پرورش ماهیان خاویاری تغییر گونه داده است. او عنوان کرد: در این مرحله بیش از ۱۸ تن گوشت سفید از ماهی سیبری نیز تولید و علاوه بر در سطح کشور به کشورهای حوزه خلیج فارس و روسیه صادر می‌شود.
امیریان با اشاره به اینکه مزرعه مذکور به عنوان مکانیزه‌ترین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری کشور شناخته می‌شود، تصریح کرد: در این مزرعه سایر گونه ماهیان خاویاری از جمله فیل ماهی، ازون برون، قره برون، چالباش، شیب، استرلیاد و هیبرید نیز پرورش داده می‌شود. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا بیان کرد: این مزرعه با ظرفیت ۱۲۰ تن گوشت و سه‌هزار کیلوگرم خاویار در حال فعالیت است و سال گذشته به عنوان نمونه ملی ماهیان خاویاری در مناطق غیرساحلی منتخب و معرفی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی