[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

خودکفایی تیپ ۵۵ هوابرد در تولید چترهای اتوماتیک و سقوط آزاد، روزنامه شیراز نوین

فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد نیروی زمینی ارتش، این تیپ را یگان زنده و با روحیه در نیروی زمینی توصیف کرد و گفت: تیپ ۵۵ هوابرد در تولید چترهای اتوماتیک و سقوط آزاد به خودکفایی کامل رسیده است.
به گزارش دیروز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، سرهنگ جابر آباد زردشتی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و تیپ ۵۵ هوابرد گفت: تیپ ۵۵ هوابرد شیراز با تقدیم شهدای بسیار زیادی در زمان هشت سال دفاع مقدس یکی از سردمداران جبهه‌های حق علیه باطل بود که بالغ بر ۸۶۰ بار جابه‌جایی در مناطق عملیاتی را داشته و با سابقه درخشان در جنگ تحمیلی، نقش تأثیرگذاری در پیروزی‌های ارتش در عملیات‌ها را داشت.
فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد نزاجا تأکید کرد: هم اکنون نیز تیپ ۵۵ هوابرد شیراز یکی از آماده‌ترین، به‌روزترین و توانمندترین تیپ‌های نیروی زمینی ارتش است که برای هر مأموریتی در زمان و مکان‌های مختلف آمادگی کامل خود را اعلام می‌کند.
سرهنگ آباد زردشتی درباره تولیدات چتر و تجهیزات پروازی در تیپ ۵۵ هوابرد تصریح کرد: تیپ ۵۵ هوابرد در تولید چترهای اتوماتیک و سقوط آزاد به خودکفایی کامل رسیده است و یکی از مهم‌ترین و استراتژیکی‌ترین فعالیت‌هایی که در این تیپ انجام می‌شود، تولید صفر تا صد چترهای اتوماتیک و سقوط آزاد است که با بهترین چترهای خارجی رقابت می‌کنند و از بسیاری از چترهای خارجی عملکرد بهتری دارند.
وی افزود: تولید چترهای اتوماتیک تی ۱۰ به تولید انبوه رسیدند و با توانمندی متخصصان در حال حاضر شروع به تولید چترهای تی ۱۱ مکعبی را در دستور کار خود قرار داد که قطعاً با آزمایش‌هایی که تاکنون انجام شد در آینده نزدیک خبرهای خوبی را در این حوزه و دستاورد جدید خواهیم شنید. 
سرهنگ آباد زردشتی با اشاره به مسابقات اخیر سقوط آزاد نیروهای مسلح، اظهار داشت: در مسابقات اخیر سقوط آزاد که در سطح نیروهای مسلح برگزار شد، شش نفر از منتخبان از کارکنان تیپ ۵۵ بودند که با چترهای تولید داخلی در مسابقه شرکت کردند و توانستند کیفیت تولیدات این تیپ را به رخ جهانیان بکشند.
سرهنگ آباد زردشتی تأکید کرد: تیپ ۵۵ هوابرد یک یگان زنده و با روحیه در نیروی زمینی است که آماده هر مأموریت و کمکی به مردم عزیز ایران می‌باشد؛ به طوری که مردم استان فارس احساس نزدیکی و محبت زیادی نسبت به سربازان و کارکنان تیپ ۵۵ هوابرد داشته و دارند. امیدواریم در آینده نیز به لطف خداوند متعال، بهتر از گذشته ادامه دهنده این راه پرافتخار باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی