[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

بستنی توت فرنگی یخی خانگی، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 7 نفر
خامه قنادی:2 پیمانه 
شیر عسلی: نصف پیمانه 
توت فرنگی:2 پیمانه

فصل بهار، فصل میوه‌های خوشمزه و خاص مانند توت فرنگی و آلبالو و ... است و بدون شک افراد زیادی عاشق این میوه‌ها هستند و خوبی این میوه‌ها این است که با آن می‌توان دسرها و خوردنی‌ها و کیک‌های خیلی خوشمزه درست کرد. با گرم شدن هوا تمایل انسان به خوردن چیزهای خنک مانند بستنی و شربت و ... بیشتر می‌شود و در دوران کرونا زمان خوبی است که همه نیازهای خود را در حد امکان در منزل و به صورت خانگی و بهداشتی و سالم تهیه کنیم. یکی از  این نیازها تهیه بستنی توت فرنگی یخی است که با توت فرنگی‌های تازه‌ای که در بازار هستند می‌توان به راحتی و در زمان کم بستنی یخی خوشمزه خانگی را درست کرد. ضمناً تهیه بستنی یخی با اغلب میوه‌ها امکان‌پذیر است و بدین صورت می‌توان بستنی با طعم‌های مختلف درست کرد.
برای تهیه بستنی یخی روش‌های مختلفی وجود دارد و یکی از روش‌های تهیه بستنی یخی روشی است که من در این مطلب برای شما می‌نویسم و شما در صورت تمایل می‌توانید با این روش که بسیار آسان است بستنی خانگی درست کنید و هر وقت بچه‌ها هوس بستنی کردند آن را در اختیارشان بگذارید. همان‌طور که می‌دانیم بستنی خانگی برخلاف بستنی‌های موجود در بازار بسیار سالم و طبیعی و بدون رنگ‌های خوراکی و مواد افزودنی و نگهدارنده است و یک بستنی کاملاً سالم و طبیعی و با میوه‌های سالم است. پس می‌توانید آن را هر مقدار که بخواهید استفاده کنید و هیچ ضرری ندارد. روش دیگر تهیه بستنی یخی توت فرنگی با ریختن توت فرنگی در مخلوط‌کن و سپس جوشاندن آن با شکر و در نهایت اضافه کردن خامه و ریختن آن در ظرف و قرار دادن در فریزر درست می‌شود و این روش نیز روش خوبی است و بستنی شما شیرینی زیادی ندارد و برای افرادی که رژیم هستند نیز بسیار مناسب است.
لذا در این مطلب طرز تهیه بستنی توت فرنگی یخی را که شامل توت فرنگی، خامه قنادی و شیر عسلی است را برایتان می‌نویسم تا آن را در منزل درست کرده و برای عصرانه و یا برای دسر بعد از غذا میل کنید و یا حتی می‌توان آن را برای مهمانی‌ها درست کرد و به‌عنوان یک دسر خوشمزه استفاده کرد.

 طرز تهیه
  مرحله اول:  
ابتدا و برای شروع کار 2 پیمانه توت فرنگی را با آب می‌شوییم و خوب تمیز می‌کنیم و قسمت انتهای آن را با دست جدا می‌کنیم و سپس آن‌ها را با کمک چاقو و یا با ساطور به صورت خیلی ریز خرد می‌کنیم و یا در صورت تمایل داخل مخلوط‌کن می‌ریزیم و با مخلوط‌کن خرد می‌کنیم و کنار می‌گذاریم.
  مرحله دوم:
سپس 2 پیمانه خامه قنادی را داخل یک ظرف می‌ریزیم و آن را با همزن برقی خوب هم می‌زنیم تا خامه کاملاً فرم بگیرد و رد پره‌های همزن روی خامه دیده شود.
  مرحله سوم:
سپس نصف پیمانه شیر عسلی را به خامه اضافه می‌کنیم و با همزن آن‌ها را برای مدت 1 دقیقه خوب هم می‌زنیم و مخلوط می‌کنیم.
  مرحله چهارم:
در ادامه توت فرنگی‌های خرد شده را که در مرحله اول درست کرده بودیم به خامه و شیر عسلی مخلوط شده در مرحله قبل اضافه می‌کنیم و با قاشق آن‌ها را کاملاً مخلوط می‌کنیم و هم می‌زنیم تا یکدست شود و توت فرنگی به‌طور یکنواخت در همه جای بستنی پخش و یکدست شود. اکنون مایه بستنی یخی آماده است.
  مرحله پنجم:
در ادامه بستنی را داخل ظرف دربسته می‌ریزیم و آن را برای حداقل مدت زمان 8 ساعت داخل فریزر می‌گذاریم تا بستنی ببندد و آماده شود.
  مرحله ششم:
وقتی بستنی بست ظرف را از فریزر درآورده و با اسکوپ ساز از بستنی بر می‌داریم و در ظرف مناسبی می‌ریزیم و این بستنی خوشمزه را برای عصرانه در روزهای گرم بهار و تابستان مصرف می‌کنیم. نوش جان

 نکات کلیدی 
 در صورت تمایل می‌توان بستنی توت فرنگی یخی خانگی را از ترکیب چند میوه درست کرد و اختیاری است.
 در تهیه این بستنی به جای خامه قنادی می‌توانید از ترکیب خامه و پودرقند استفاده کنید ولی باید خوب آن را مخلوط کنید تا خامه فرم بگیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی