[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

کلانتری: هنر و زرنگی ما در سالم کار کردن است، روزنامه شیراز نوین

معادلات در رقابت‌های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه‌های کشور در حال تغییر کردن است. در پایان هفته سی‌ودوم فجر شهیدسپاسی برای اولین بار به صدر جدول آمد. 
به گزارش «ورزش سه»، این تیم با شکست هوادار، صدرنشین مسابقات در تهران و شکست تیم بادران در برابر قشقایی حالا گزینه اول صعود به لیگ برتر به‌شمار می‌رود. به همین بهانه دقایقی با علی اصغر کلانتری، سرمربی فجرشهیدسپاسی گفت‌وگو کردیم که صحبت‌های او را می‌خوانید: 
در صورتی که فجر شهیدسپاسی به لیگ برتر صعود کند آیا حمایت‌های لازم از این تیم صورت خواهد گرفت. به‌خصوص که فوتبال حرفه‌ای‌تر از گذشته شده و پرداخت دستمزدها کلید اول موفقیت است. 
خب ما هنوز به لیگ برتر صعود نکرده‌ایم و تنها صدرنشین بازی‌ها هستیم، اما از این بابت دغدغه‌ای نداریم. در این زمینه قول‌های مساعدی به ما داده شده است. حتی از سوی سپاه که حمایت‌ها از فجرشهیدسپاسی سنگین خواهد بود. ما ابتدا باید به لیگ برتر صعود کنیم. 
در برهه‌ای فجرشهیدسپاسی امتیازات مهمی ‌را از دست داد؛ چه عاملی باعث شد که تیم شما روحیه خود را حفظ کرد و در نهایت به صدر جدول برگشت؟ 
بله همین طور است که شما می‌گویید، در مقطعی که مس کرمان 7 امتیاز پیش افتاد ما سه شکست پی‌درپی متحمل شدیم. تیم من یک تیم جوان و با انگیزه است و سعی کردم امید را به تیم تزریق کنم. اینکه نباید تسلیم شویم و باید به مبارزه ادامه دهیم. این‌طور نیست که تیم خوب شکست نخورد. اما نکته‌ای که باعث شد بچه‌ها دوباره جمع شوند و به حرکت ادامه دهند این بود که هیچ گاه سعی نکردم بچه‌ها را مقصر جلوه دهم و همه شکست‌ها را به گردن گرفتم و به صراحت گفتم اگر ایرادی است از من است نه از بچه‌ها. این باعث شد بچه‌ها با همه وجود دوباره تلاش کنند و امروز در صدر جدول قرار بگیریم. 
چند هفته پیش صحبت‌هایی در مورد تبانی در لیگ یک انجام دادید در حالی که اکنون تیم شما به عنوان یکی از تیم‌های سالم رقابت‌ها به صدر جدول صعود کرده است؟ آیا واقعاً تبانی در لیگ یک وجود دارد؟ 
من به صحبت‌های فریبرز محمود زاده، رئیس برگزاری بازی‌های لیگ یک استناد می‌کنم که گفته گزارش‌هایی از یکی دو تیم به ما رسیده و ما در حال رصد آن‌ها هستیم و به زودی حکم‌هایی در این باره صادر می‌شود. خب وقتی ایشان به عنوان رئیس برگزاری بازی‌ها به این نکات اشاره می‌کند حتماً نکاتی که ما هم مطرح می‌کنیم، صادق است. 
در صورت صعود به لیگ برتر دومین بار است که به همراه فجر شهیدسپاسی لیگ برتری خواهید شد؛ درست است؟ 
بله ولی ما هنوز به لیگ برتر صعود نکرده‌ایم. دو بازی دیگر پیش رو داریم و باید در این دو بازی هم همانند بازی دیروز فوتبال کنیم و برنده شویم. خوشبختانه سرنوشت صعود به دست خودمان است. 
به عنوان یک مربی که سال‌های سال در لیگ یک حضور داشته‌اید و صعود به لیگ برتر را هم تجربه کرده‌اید چه توصیه‌ای به کسانی دارید که به زعم شما برای صعود راه اشتباه را می‌روند.
من یکی دو هفته پیش حرفی زدم که از ته قلبم بود. قصر خوشبختی خود را نباید روی  بدبختی دیگران بنا کنیم. تیمی‌که صعود از خودش نباشد چه فایده‌ای دارد؟ این زرنگی نیست. 
زرنگی تو این مملکت سالم کار کردن است و کسی که سالم کار می‌کند و به یک موفقیتی می‌رسد هنر کرده است، وگرنه صعود از راه نادرست آسان‌ترین و راحت‌ترین کار است، فقط کافی است شما در این مسیر قرار بگیرید. خدا را شکر در دو هفته پایانی شرایط صعود به دست خودمان است و نیاز به لطف تیمی ‌و اما و اگر هم نداریم، هر چند در این یکی دو هفته از برخی تیم‌ها انتظار نداشتیم به این راحتی امتیاز از دست بدهند اما اگر در دو بازی باقی مانده پیروز شویم نتایج دیگر بازی‌ها برای ما اهمیتی ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی