[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

قیمت خودرو باز هم گران شد، روزنامه شیراز نوین

بررسی آخرین قیمت‌های تعیین شده برای خودروهای پرتیراژ به قیمت بازار آزاد در روز سه‌شنبه و روند تغییرات آن نسبت به روز دوشنبه، ۱۰ روز گذشته و یک ماه گذشته، نشان می‌دهد که مجدداً روند قیمت‌ها در بازار خودرو سیری صعودی دارد؛ تا جایی که بعضی از آنها حتی نسبت به روز دوشنبه بین یک تا سه‌میلیون گران‌تر شده‌اند.
به گزارش ایسنا، سه روز است که محدودیت‌های کرونایی برای تعطیلی واحدهای صنفی مجدد آغاز شده و مشاغل غیرضرور تعطیل شده اند؛ اما تعطیلی بازارهای رسمی معاملات، ترمزی برای افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو نبوده و قیمت‌ اکثریت خودروهای پرتیراژ نسبت به ۱۰ روز و یک ماه گذشته افزایش یافته است.
طبق بررسی‌های صورت گرفته از قیمت‌ها در بازار خودرو، در پرتیراژهای گروه صنعتی ایران‌خودرو، سمند LX  نسبت به روز دوشنبه یک میلیون تومان، نسبت به ۱۰ روز گذشته شش‌میلیون تومان و نسبت به یک ماه گذشته ۱۷میلیون تومان گران شده است و اکنون ۲۰۷میلیون تومان قیمت دارد. پژو ۲۰۷ دنده‌ای نیز نسبت به روز دوشنبه سه‌میلیون تومان، نسبت به ۱۰ روز گذشته چهارمیلیون تومان و نسبت به یک ماه پیش هشت‌میلیون تومان گران شده و به ۲۹۶میلیون تومان رسیده است.
همچنین رانا پلاس یک‌میلیون تومان و دنا دومیلیون تومان نسبت به روز دوشنبه گران‌تر شده‌اند که به ترتیب راناپلاس نسبت به ۱۰ روز گذشته و یک ماه گذشته دومیلیون تومان و دنا نسبت به ۱۰ روز گذشته هشت‌میلیون تومان و نسبت به یک ماه پیش ۲۲میلیون تومان گران شده است. در حال حاضر راناپلاس ۲۲۵میلیون تومان و دنا ۲۹۲میلیون تومان قیمت دارند.
محصولاتی همچون پژو ۴۰۵ GLX، پژو پارس سال، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، تیپ ۵، V۸، پژو ۲۰۷ اتوماتیک، رانا LX، دناپلاس توربو دنده‌ای و هایما S۷ توربو نسبت به روز دوشنبه تغییر قیمت نداشته‌اند اما پژو ۴۰۵ GLX نسبت به ۱۰ روز گذشته سه‌میلیون و نسبت به یک ماه گذشته ۱۱میلیون گران شده است. پژو پارس سال نسبت به ۱۰ روز گذشته هفت‌میلیون تومان و نسبت به یک ماه گذشته ۱۴میلیون تومان گران‌تر شده است. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نسبت به ۱۰ روز گذشته شش‌میلیون تومان و نسبت به یک ماه گذشته ۱۹میلیون تومان گران‌تر شده است. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نسبت به ۱۰ روز گذشته و نسبت به یک ماه گذشته نیز چهارمیلیون تومان گران‌تر شده است.
در حال حاضر پژو ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۲۱۷میلیون تومان، تیپ ۵ آن ۲۶۲میلیون تومان، پژو ۴۰۵ GLX ۲۰۳میلیون تومان و پارس سال ۲۴۳میلیون تومان تعیین قیمت شده‌اند.
همچنین پژو ۲۰۶ V۸ نسبت به ۱۰ روز گذشته ۱۳میلیون تومان و نسبت به یک ماه گذشته ۱۲میلیون تومان گران‌تر شده است. البته لازم به ذکر است که این خودرو در ابتدای تیرماه نسبت به نیمه خرداد کمی ارزان‌تر شده بود اما مجدد در نیمه تیرماه افزایش قیمت داشت و در حال حاضر ۲۷۳میلیون تومان تعیین قیمت شده است.
تنها پژو ۲۰۷ اتوماتیک است که نسبت به ۱۰ روز گذشته تغییری نداشته و نسبت به یک ماه گذشته ۱۰میلیون تومان هم ارزان‌تر شده و به ۳۸۵میلیون تومان رسیده است. رانا LX نسبت به ۱۰ روز گذشته دومیلیون تومان گران‌تر شده است که تا آن زمان (۱۰ روز پیش) تغییر قیمتی نداشت. هایما S۷ توربو هم به همین صورت نسبت به ۱۰ روز گذشته که از نیمه خردادماه تغییر قیمتی نداشت، پنج‌میلیون تومان گران‌تر شده است. اکنون رانا LX ۲۰۴میلیون تومان و هایما S۷ توربو ۶۶۵میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.
در نهایت هم دناپلاس دنده‌ای توربو نسبت به ۱۰ روز گذشته ۱۰میلیون تومان و نسبت به یک ماه گذشته ۷۰میلیون تومان گران‌تر شده است و در حال حاضر ۳۷۰میلیون قیمت دارد.
در محصولات پرتیراژ گروه خودروسازی سایپا نیز همین روند تغییرات قیمتی دیده می‌شود. دو محصول سایپا ۱۳۱ و ساینا خودروهایی هستند که نسبت به روز دوشنبه هرکدام یک‌میلیون تومان گران‌تر شده‌اند. سایپا ۱۳۱ نسبت به ۱۰ روز گذشته سه‌میلیون تومان و نسبت به یک ماه گذشته هشت‌میلیون تومان گران‌تر شده و ساینا نسبت به ۱۰ روز گذشته چهارمیلیون تومان و نسبت به یک ماه گذشته دو میلیون تومان گران‌تر شده است. اکنون سایپا ۱۳۱ و ساینا به ترتیب ۱۲۴میلیون تومان و ۱۴۷میلیون تومان تعیین قیمت شده‌اند.  
تیبا، تیبا ۲، سایپا ۱۳۲ و سایپا ۱۱۱ هرچند که نسبت به روز دوشنبه در همان محدوده قیمتی هستند، اما به ترتیب تیبا نسبت به ۱۰ روز گذشته دومیلیون تومان و نسبت به یک ماه گذشته شش‌میلیون تومان، تیبا ۲ نسبت به ۱۰ روز گذشته سه‌میلیون تومان و نسبت به یک ماه گذشته پنج‌میلیون تومان، سایپا ۱۳۲ نسبت‌ به یک ماه گذشته سه‌میلیون تومان و سایپا ۱۱۱ نسبت به ۱۰ روز گذشته ثبات قیمت داشته و نسبت به یک ماه گذشته سه‌میلیون تومان گران‌تر شده‌اند. دیروز تیبا ۱۳۱میلیون تومان، تیبا۲ حدود ۱۴۰میلیون تومان، سایپا ۱۳۲ حدود ۱۱۹میلیون تومان و سایپا ۱۱۱ حدود ۱۳۴میلیون قیمت‌گذاری شده‌اند. کوییک دنده‌ای خودرویی است که مدت‌هاست با ثبات قیمت در بازار همراه بوده و ۱۵۰میلیون تومان قیمت‌گذاری 
شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی