[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور: راه‌حل‌های کاهش تنش برقی کشور بررسی شود، روزنامه شیراز نوین

دویست و سی و نهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت دیروز سه شنبه به ریاست رئیس جمهور برگزار شد. در ابتدای این جلسه پس از ارائه گزارشی از وضعیت تأمین برق و تشریح دلایل و علل خاموشی‌ها، راه حل‌های کاهش تنش برقی کشور در روزهای اخیر مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، بر اساس این گزارش عوامل عمده ای چون خشک‌سالی و کاهش تولید برق در نیروگاه‌های آبی و گرمای بی سابقه در سال جاری که به افزایش مصرف برق و طولانی شدن بازه زمانی پیک مصرف فصلی و سالانه برق انجامیده است، موجب تحت فشار قرار گرفتن شبکه تأمین برق کشور شده است.
رئیس جمهور در این جلسه دستور داد، روز سه شنبه در جلسه ویژه ای به ریاست معاون اول و متشکل از دستگاه‌های مختلف، موضوع را بررسی و دستورالعمل اجرایی در حوزه‌های مختلف را تعیین و اعلام کند.
رئیس جمهور با اشاره به برخی عوامل ناخواسته و غیرارادی در ایجاد مشکل برق در کشور گفت: اگرچه برخی عوامل اصلی در تنش برقی کشور در اثر تغییرات فصلی و عوامل طبیعی است، اما عوارض این پدیده‌ها مدیریت شود و به حداقل برسد و با برنامه ریزی دقیق، پیش بینی پذیری پدیده‌ها افزایش یابد.
روحانی افزود: وزارت نیرو با همکاری همه دستگاه‌ها، می‌بایست با جدیت در اسرع وقت نسبت به حل معضل تأمین برق اقدام نماید.
روحانی با تأکید بر لزوم پاسخ گویی به افکار عمومی، توضیح و روشنگری مردم، گفت: خاموشی و قطعی برق امر موقتی است و در گذشته هم سابقه داشته و قابل مدیریت است؛ ولی آنچه بیش از خاموشی‌ها می‌تواند آزاردهنده باشد، قطع ناگهانی و بدون برنامه برق است.
رئیس جمهور افزود: اگر در این زمینه مردم با توضیحات دقیق مسئولان، پاسخ ابهامات خود را دریافت کنند، تا اندازه ای مشکل را قابل تحمل تر خواهد کرد و در صورتی که قطع برق به شکل ناگهانی انجام نشود و از پیش اطلاع رسانی لازم صورت گیرد، خسارت و نارضایتی کمتری خواهیم داشت.
در ادامه این جلسه، وزیر جهاد کشاورزی از وضعیت تولیدات کشاورزی گزارشی ارائه کرد که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس جمهور به وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت دستور داد در جهت حمایت از تولیدات و کنترل قیمت از طریق تأمین نهاده‌های دامی و تسهیل صادرات محصولات تدابیر لازم را به مرحله اجرا بگذارند.
همچنین در این جلسه وزیر صنعت و معدن و تجارت گزارشی از توسعه سامانه‌های دولت الکترونیک ارائه کرد و پیشنهادهایی را برای روان سازی سازوکار درآمدی قراردادهای مشارکتی در این سامانه‌ها مطرح نمود که مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی