[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

چالش اعتباری داریم، روزنامه شیراز نوین

مراسم معارفه هادی شه‌دوست شیرازی به‌عنوان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس و تکریم مصیب امیری مدیرکل پیشین، با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شورای معاونین و جمعی از تشکل‌ها و انجمن‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، دیروز 15 تیرماه 1400 طی مراسمی، هادی شه‌دوست شیرازی به‌عنوان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس معرفی شد.
محمد خیاطیان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اظهار کرد: جایگاه استان فارس در بین ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور جایگاهی مهم و اثرگذار است و استان فارس با ظرفیت‌های متعدد در بناهای تاریخی متعدد و مواریث فرهنگی و از همه مهم‌تر وجود مطهر سومین حرم اهل ‌بیت(ع) حضرت احمد بن موسی(ع) در این دیار، اهمیت این استان را دوچندان کرده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: در سال‌های 97 و 98 روند رو به رشدی را در گردشگری و به‌خصوص در گردشگری خارجی طبق آمارها داشتیم که متأسفانه با شروع همه‌گیری بیماری کرونا این روند متوقف شد و متحمل 320هزار میلیارد ریال خسارت در زمینه گردشگری شدیم.
این مقام مسئول ابراز کرد: وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در راستای وظایف ذاتی خود به‌عنوان عضو مؤثر ستاد ملی مقابله با کرونا، تلاش‌های زیادی برای جبران بخشی از این خسارات همانند تسهیلات و امهال وام‌ها و بیمه و مالیات‌ها انجام داده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ابراز کرد: در حال حاضر 2500 اثر در حال مرمت در کشور داریم که 80 درصد از این بناها را بخش خصوصی 
مرمت می‌کند.
او اضافه کرد: کمبود اعتبارات از مسائل ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است که امیدواریم با همکاری‌های مؤثر بخش خصوصی در حوزه‌های مرمتی و سرمایه‌گذاری زمینه‌ساز اقدامات مطلوب باشیم.
در ادامه این مراسم هادی شه‌دوست شیرازی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس اظهار کرد: به فرمایش مقام معظم رهبری، فارس باید در قله باشد و فارس شیرازه فرهنگ و تمدن این مرزوبوم است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس ادامه داد: برای توسعه و رونق در گردشگری نیازمند نگاهی جامع و استفاده بهینه از متخصصان گردشگری هستیم.
مصیب امیری، رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری کشور بیان کرد: کارهای بسیاری در این سال‌ها در استان فارس انجام‌شده است که در حوزه گردشگری تا سال 92، 65 هتل در استان وجود داشت و هم‌اکنون به 105 هتل رسیده که 65 درصد افزایش 
داشته است.
او ابراز کرد: در بخش میراث‌فرهنگی نیز دو اقدام ثبت جهانی منظر ساسانی فارس و ثبت باغ‌های جهانی ارم و پاسارگاد در قالب پرونده ثبت جهانی باغ ایرانی از اقدامات مؤثر در این دوره بوده است.
امیری گفت: در بخش صنایع‌دستی هم ثبت دو شهر جهانی منبت آباده و شهر جهانی صنایع‌دستی شیراز و همچنین ثبت شهر ملی دست بافته‌های داری فیروزآباد از مهم‌ترین اقدامات بوده است.
آرش فرج زاده، قائم‌مقام شهردار شیراز در این مراسم گفت: انتخاب یکی از مدیران خوش‌نام، خوش‌اخلاق، پرکار و جوان شهرداری شیراز را به فال نیک می‌گیریم. او در زمان تصدی شهرداری بافت تاریخی شیراز اقدامات مؤثری را به انجام رساند و همچنین پس ‌از آن در سازمان سرمایه‌گذاری و جلب مشارکت‌های مردمی شهرداری خوش درخشیده است. او ادامه داد: کار در بافت 360 هکتاری تاریخی شیراز کاری سخت و طاقت‌فرساست که او با برنامه و خوش‌اخلاقی و روابط صحیح و هماهنگی بین دستگاهی توانست اقدامات خوبی را به یادگار بگذارد. فرج زاده بیان کرد: همکاری متقابل بین شهرداری و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس باعث بالندگی بافت تاریخی شیراز شده است و چهره آن را نسبت به 7 سال پیش تغییر داده است. در این مراسم از هادی شه‌دوست به‌عنوان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس معرفی شد و از زحمات مصیب امیری که دو ماه قبل به سمت ریاست پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری کشور منصوب ‌شده بود و همچنین جمشید معینی که در این مدت سرپرستی این اداره‌کل را عهده‌دار بود، تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی