[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۵
  • دوره جدید

احتمال کاهش و حذف خاموشی‌ها با همراهی کلیه مشترکان برق، روزنامه شیراز نوین

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: همراهی تمامی مشترکان در مدیریت مصرف برق می‌تواند احتمال کاهش و حذف خاموشی‌ها را درپی داشته باشد.
حمیدرضا جلایر گفت: روزهای آینده، روزهای بسیار سختی پیش ‌رو داریم اما با همکاری و همراهی کلیه مشترکان در بخش‌های مختلف و شهروندان می‌توان از شرایط کنونی و بحران‌های پیش‌ رو با موفقیت و کمترین خاموشی‌های احتمالی عبور نماییم. وی با بیان اینکه همزمان با افزایش دما، میزان مصرف برق افزایش و پیک بار رشد می‌یابد و سقف مجاز این شرکت تحت تأثیر این شرایط قرار می‌گیرد، از مشترکان خواست تا با رعایت الگوی مصرف بهینه، در تأمین برق پایدار این شرکت را یاری نمایند تا شاهد قطعی برق ناشی از مدیریت اضطراری بار نباشیم.
جلایر با اشاره به افت شدید ذخایر آب سدهای کشور به دلیل کاهش بارندگی‌ها، افزود: مصرف بهینه در این روزها باید به عنوان یک اولویت اساسی مد نظر باشد تا بدون دغدغه و نگرانی از تابستان پرمصرف سال جاری عبور کنیم. وی با بیان اینکه بهره‌وری و درست مصرف کردن به‌معنی مصرف نکردن یا کم مصرف کردن نیست، افزود: با اعمال شیوه‌ها و راهکارهای ساده اما تأثیرگذار، می‌توان از انرژی برق، مصرف صحیح و بهینه داشت. وی تنظیم کولرهای گازی روی 25 درجه و بالاتر، استفاده از دور کند کولرهای آبی، عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی غیرضرور در ساعات اوج بار بین 12تا 18 هر روز و استفاده از نور طبیعی روز را از جمله راهکارهای مؤثری عنوان کرد که می‌توان با به‌کارگیری آنان ضمن رعایت مدیریت مصرف انرژی برق، از بروز خاموشی‌های مدیریت اضطراری بار نیز جلوگیری به عمل آورد.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، به برنامه خاموشی‌های مدیریت اضطراری بار نیز اشاره کرد و گفت: برنامه خاموشی‌های مدیریت اضطراری بار در سایت شرکت توزیع نیروی برق استان به آدرس: www.farsedc.ir در بخش «اطلاعیه» جهت اطلاع شهروندان 26 شهرستان تابعه این شرکت، به تفکیک، قابل دسترسی و مشاهده می‌باشد.
این مقام مسئول یادآور شد: هر مشترک با دریافت اولین خاموشی و اطمینان از اینکه خاموشی مدیریت اضطراری بار می‌باشد، با مراجعه به جدول و تطابق روز و ساعت نسبت به شناسایی گروه (منزل/ محل کار) خود اقدام نموده و پس از شناسایی، از جدول فوق برای بقیه ساعات و ایام هفته استفاده نماید. جلایر در خصوص بروز خسارت به وسایل برقی نیز توضیح داد: مشترکان در صورت بروز خسارت به وسائل برقی ناشی از خاموشی‌های مدیریت اضطراری بار می‌توانند از طریق سایت http://bime.tavanir.org.ir نسبت به ثبت خسارات اقدام نمایند. 
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در خاتمه سخنان خود، مشارکت مشترکان در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، تجاری، اداری و خانگی در برنامه‌های مدیریت مصرف برق سال 99 را ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد با تداوم این همکاری، پیک تابستان 1400 با کمترین خاموشی احتمالی سپری شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی