[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

توسعه خشکه‌کاری برنج در گرو تحقیق و ترویج است ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از اجرای طرح الگویی خشکه کاری برنج برای دومین سال متوالی در این شهرستان خبر داد و گفت: توسعه خشکه کاری برنج در گرو تحقیق، ترویج و امری زمان بر است. 
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، ذبیح الله سیروسی با اشاره به اینکه یک مزرعه الگویی خشکه کاری برنج در سطح نزدیک به دوهزار و 500 مترمربع در منطقه اسماعیل آباد این شهرستان ایجاد شده است، تصریح کرد: طرح الگویی مذکور در اوایل خرداد ماه کشت شد و پس از سبز شدن تنها یک روز در میان یک ساعت با سیستم نواری آبیاری می‌شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه ما قصد داریم ساختارشکنی کنیم و روش کاشت برنج را تغییر دهیم، لذا مقاومت کشاورزان با آن طبیعی و معمول است، اظهار کرد: کشاورزان پیشرو و علاقه‌مند می‌توانند با هماهنگی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از این مزرعه بازدید و سرکشی داشته باشند.
به گفته وی، کشت مرسوم برنج به ‌صورت غرقابی بوده، حال با روش جدید خشکه کاری، تولید ممکن است به اندازه روش غرقابی نباشد؛ از این رو کشاورزان برای پذیرش آن مقاومت می‌کنند. اما راه ‌حل این است که اول آگاهی کشاورز را بالا ببریم و در ثانی روی روش خشکه کاری کار تحقیقاتی انجام بدهیم. 
سیروسی تأکید کرد: اطمینان داریم که خشکه کاری برنج نتیجه بخش است، پس ضرورت دارد محققان با استفاده از این سرفصل الگوی آبیاری جدید ارائه بدهند تا بر اساس آن ما بتوانیم محاسبه کنیم چه میزان آب باید مصرف کرد تا برای هر کشاورز تولیدش اقتصادی باشد و هم صرفه‌ جویی در مصرف آب کرده باشیم. 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با اشاره به اینکه قوانین و مقررات ابلاغی نیز باید به ‌گونه‌ای باشد که هرچه بیشتر کاشت برنج غرقابی محدود و کشاورز به خشکه کاری تشویق شود، افزود: در این صورت است که کشاورزان برای تداوم کشت به روش جدید تمایل خواهند یافت. سیروسی با تأکید بر نقش ترویجی و اطلاع رسانی کارشناسان کشاورزی برای جهت دهی به جامعه کشاورزان در امور مختلف خصوصاً تغییر الگو‌های کشت، جایگاه رسانه‌های جمعی را در ایفای این وظیفه برای تداوم تولید و امنیت غذایی ضمن کاهش مصرف آب، مهم و اساسی دانست.
وی به میزان مصرف آب در مزارع برنج نیز گریزی زد و یادآور شد: گیاه برنج از طریق ریشه از اکسیژن محلول در آب استفاده می‌کند؛ در نتیجه مصرف آب در مزارع غرقابی تا حدود ۲۰هزار مترمکعب در هکتار است؛ اما در خشکه کاری میزان مصرف آب تا هفت‌هزار مترمکعب در هکتار نیز کاهش می‌یابد که خود گواهی بر لزوم توسعه خشکه کاری برنج است. 
او به محاسن دیگر خشکه کاری برنج نیز اشاره کرد و افزود: کارایی بهتر کود و سموم آفت کش نسبت به روش غرقابی، تهیه زمین با حداقل عملیات خاک ورزی، کاهش زمان کشت به حدود 120 دقیقه در هکتار، کاهش هزینه‌های تولید ناشی از پادلینگ یا گلخرابی، خزانه گیری، نشاکاری، وجین دستی و مهم تر از همه بهبود و حفظ ساختمان خاک از دیگر مزایای خشکه کاری برنج هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی