[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

وزارت دفاع هنگام آتش‌سوزی بالگرد برای فارس تأمین می‌کند، روزنامه شیراز نوین

ماینده شیراز و زرقان در مجلس با اشاره به حوادث آتش سوزی‌های اخیر در برخی شهرستان‌های فارس، گفت: در پی رایزنی‌های انجام شده، هماهنگی لازم برای تأمین بالگرد در زمان وقوع حریق در فارس، انجام شده است.
ابراهیم عزیزی گفت: با شروع فصل تابستان و گرمای شدید، وقوع آتش‌سوزی در مراتع و مناطق جنگلی امری بدیهی است اما با مدیریت مناسب و قبل از وقوع یا گسترش چنین حوادثی، می‌توان تا حد زیادی از خسارات آن پیشگیری کرد. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش بسیار مهم مدیریت بحران در این گونه حوادث، گفت: در زمان وقوع حادثه، عیار مدیریت بحران مشخص می‌شود.
او خاطرنشان کرد: برخی فکر می‌کنند مهارت آموزی تنها در اطفای حریق است؛ در صورتی که نقش کار فرهنگی و بالا بردن اطلاعات مردم در خصوص اهمیت جنگل‌ها و منابع طبیعی ابعاد بیشتری را در بر می‌گیرد که این مهم نیز وظیفه متولیان امر است. عزیزی همچنین از هماهنگی با مسئولان وزارت دفاع برای آماده باش ۳ فروند بالگرد خبر داد و گفت: در تماسی که با این عزیزان داشتم، هماهنگ شد تا ۳ دستگاه بالگرد جهت استان فارس در نظر گرفته شود و در آماده باش کامل قرار گیرند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی گفت: با این مساعدت وزارت دفاع، مسئولان استان باید از این ظرفیت در زمان لازم برای اطفای حریق به خوبی استفاده کنند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی