[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

شیرینی شکلاتی فندوقی کرم دار، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 7 نفر
کره:110 گرم 
وانیل: یک هشتم قاشق چای‌خوری 
شکلات تلخ:100 گرم 
آرد:110 گرم 
پودر قند: 55 گرم 
تخم‌مرغ: 1 عدد 
پودر فندوق:50 گرم 
پودر کاکائو: 25 گرم 
شکلات صبحانه:110 گرم

در این مطلب طرز تهیه یک شیرینی کرم‌دار را که بسیار خوشمزه و لذیذ بوده و در زمانی کم به راحتی قابل درست کردن است برایتان می‌نویسم. این شیرینی که شیرینی شکلاتی فندوقی کرم دار دو لایه نام دارد، از نظر مواد اولیه شامل کره، آرد، پودر فندوق، وانیل، پودر قند، پودر کاکائو، شکلات تلخ، تخم‌مرغ و شکلات صبحانه است و طرز تهیه آن خیلی آسان بوده و برای عصرانه همراه با چای و یا شیر خیلی مناسب است. ضمناً می‌توان آن را برای مهمانی‌ها درست کرد و با این شیرینی کرم‌دار از مهمان‌ها پذیرایی کرد.

 طرز تهیه
  مرحله اول:  
ابتدا و برای شروع کار 60 گرم کره نرم شده در دمای اتاق و یا روغن صاف قنادی را داخل یک ظرف می‌ریزیم و به آن 55 گرم پودر قند اضافه می‌کنیم و مواد را با همزن برقی خوب مخلوط می‌کنیم تا حالت خامه‌ای و سبک پیدا کند.
  مرحله دوم:
سپس 1 عدد تخم‌مرغ که از نیم ساعت قبل از یخچال بیرون گذاشته و در دمای محیط قرار داده بودیم را داخل یک ظرف شکسته و آن را در صورت سالم بودن همراه با یک‌هشتم قاشق چای‌خوری وانیل به مخلوط کره و پودر قند مرحله قبل اضافه می‌کنیم و مواد را برای 1 دقیقه در حد مخلوط شدن هم می‌زنیم.
  مرحله سوم:
در ادامه 50 گرم پودر فندوق را به موادمان اضافه می‌کنیم و آن را در حد مخلوط شدن هم می‌زنیم و سپس 110 گرم آرد و 25 گرم پودر کاکائو را داخل یک ظرف قاطی می‌کنیم و آن‌ها را الک کرده و به مواد خمیر شیرینی اضافه می‌کنیم و با سرعت کم همزن برقی آن‌ها را مخلوط می‌کنیم تا خمیر غیر چسبنده‌ای حاصل شود. سپس خمیر را داخل کیسه فریزر می‌گذاریم و آن را برای مدت نیم ساعت داخل یخچال استراحت می‌دهیم.
  مرحله چهارم:
سپس بعد از نیم ساعت استراحت خمیر را از یخچال در آورده و آن را روی کاغذ روغنی به ضخامت 3 میلی‌متر به کمک وردنه باز می‌کنیم و سپس خمیر را با کاتر دایره‌ای شکل کاتر می‌زنیم. سپس خمیرهای‌ کاتر خورده را کف سینی فر که در آن کاغذ روغنی انداخته‌ایم و با فاصله از هم می‌گذاریم. سپس سینی را  داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی‌گراد برای مدت 15 دقیقه می‌گذاریم تا شیرینی‌ها بپزد. حالا در ادامه تا فاصله‌ای که شیرینی‌ها بپزند سراغ آماده کردن کرم مابین شیرینی می‌رویم.
  مرحله پنجم:
در ادامه در این مرحله کرم بین شیرینی‌ها را درست می‌کنیم و برای این منظور 100 گرم شکلات تلخ را داخل یک ظرف می‌ریزیم و ظرف را روی بخار کتری می‌گذاریم و شکلات را به روش بن ماری ذوب می‌کنیم و سپس 50 گرم کره به ظرف اضافه می‌کنیم و کره را داخل ظرف کاملاً هم می‌زنیم تا ذوب شود و با شکلات قاطی گردد. سپس ظرف را از روی کتری بر می‌داریم و وقتی خنک شد و به دمای محیط رسید به آن 110 گرم شکلات صبحانه و یا نوتلا اضافه می‌کنیم و آن را کاملاً با مواد شکلاتی مخلوط می‌کنیم. اکنون کرم شکلاتی ما آماده است.
  مرحله ششم:
سپس وقتی شیرینی پخت سینی را از فر در آورده و بعد از سرد شدن شیرینی‌ها را از روی کاغذ روغنی برمی‌داریم و ما بین هر دو تای آن‌ها را به صورت پشت به پشت از کرم شکلاتی تهیه شده در مرحله قبل می‌مالیم و دو لایه شیرینی را به کمک کرم شکلاتی به هم می‌چسبانیم. اکنون شیرینی شکلاتی فندوقی کرم‌دار دو لایه ما آماده است. آن را در ظرف مناسبی می‌چینیم و شیرینی را برای عصرانه همراه با چای و یا قهوه میل می‌کنیم و یا آن را برای مهمانی‌ها درست می‌کنیم و با این شیرینی خوشمزه از مهمان‌ا پذیرایی می‌کنیم. نوش جان

 نکات کلیدی 
 در صورت تمایل می‌توان این شیرینی را با مغزهای دیگر خوراکی مانند گردو و یا بادام و ... نیز درست کرد.
 به دلخواه خودتان می‌توانید از پودر قهوه و یا پودر نسکافه و یا ترکیب آن‌ها در این شیرینی استفاده کنید.
 در صورت تمایل می‌توان از شکلات شیری و یا شکلات شیرین مزه نیز استفاده کرد و مشکلی ندارد.
اگر تمایل داشتید می‌توانید به جای کره از روغن جامد و یا مارگارین نیز استفاده کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی