[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

عروسی در کوچه فجر داستان تیمی‌که ناامید نشد، روزنامه شیراز نوین

فجرشهیدسپاسی با شکست هوادار در تهران به صدر جدول رقابت‌های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه‌های کشور آمد و حالا بیشترین شانس را برای قهرمانی در این فصل از بازی‌ها دارد. 
به گزارش «ورزش سه»، اگر چه فجرشهیدسپاسی درامتیاز 54 با هوادار و بادران شریک است اما تفاضل گلش نسبت به این دو تیم بهتر است و به نوعی می‌توان گفت سرنوشت صعود به دست خودش است و اگر در دو بازی باقی مانده برنده شود هیچ مانعی برای قهرمانی این تیم وجود نخواهد داشت و ایضاً صعود مستقیم به لیگ برتر. جالب اینکه اگر این اتفاق رخ دهد فجر برای دومین بار با مربیگری کلانتری به لیگ برتر صعود خواهد کرد. گویی مأموریت این مربی بعد از سقوط فجر سپاسی به دسته اول بازگرداندن آن به لیگ برتر است. 
نکته جالب در مورد فجر سپاسی که حتی به زعم دیگر تیم‌های مدعی در لیگ یک از ابتدای فصل فوتبال خوبی را ارایه می‌کرده و هیچ گاه  برای صعود به دنبال جار و جنجال و وقت کشی نبوده این است که در فصل جاری برای اولین بار به صدر جدول آمد؛ این تیم حتی در برهه‌ای در سه هفته متوالی شکست را در برابر حریفان پذیرا شد اما هیچ گاه ناامید نشد و برای صعود جنگید تا اینکه به صدر جدول آمد و در دو هفته باقی مانده سرنوشت صعود به دست خودش است. 
فجر سپاسی پیش‌تر یکی از تیم‌های دوست داشتنی لیگ برتر به‌شمار می‌رفته؛ به‌خصوص با مربیگری شاغلام. تیمی‌که به دلیل پذیرش بازیکنان سرباز در گذشته پذیرای ستاره‌های بسیاری از فوتبال بوده و از همه مهمتر اگر این بار هم به لیگ برتر صعود کند می‌تواند پذیرای ستاره‌های سرباز فوتبال باشد. هر چند بر اساس قوانین بازیکنانی که در لیگ برتر بازی می‌کنند می‌توانند تا 28 سالگی برای گذراندن دوران خدمت صبر کنند و این فرجه برای ملی پوشان تا 31 سالگی است. 
عروسی به کوچه فجر آمد آن‌هم در چه هفته‌ای؛ تیمی‌که صعود به لیگ برتر را در بوق و کرنا نکرد و سعی‌اش بر این بود در میدان رقابت برنده بازی باشد و انصافاً اگر بخواهیم این تیم را قضاوت کنیم باید بگوییم از نظر هزینه یکی از تیم‌های متوسط لیگ یک و حتی رو به پایین به‌شمار می‌رود و بیشتر بازیکنان این تیم را بازیکنان جوان و سرباز تشکیل می‌دهند و نکته‌ای که به آن‌ها کمک کرد امروز مدعی اصلی صعود به لیگ برتر باشند فوتبال گروهی‌شان بوده، به‌خصوص که در روزهای شکست در کنار هم بودند و ناامید نشدند و به رقابت ادامه دادند تا اینکه امروز مدعی اول قهرمانی در فصل جاری بازی‌ها به شمار می‌روند. 
ناگفته نماند در فوتبال وقوع هر اتفاقی محتمل به نظر می‌رسد. فجر امروز تنها صدرنشین است، نه تیمی‌که به لیگ برتر صعود کرده. فجر زمانی می‌تواند مأموریت خود را به پایان برساند که در دو بازی باقی مانده هم همانند دیدار با هوادار موفق عمل کند. صدرنشینی در پایان هفته سی‌ودوم به کار نمی‌آید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی