[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

جهانگیری: اضافه‌شدن تولید برق تقریباً غیرممکن است، روزنامه شیراز نوین

معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه اضافه شدن تولید برق تقریباً دیگر غیرممکن است، خاطرنشان کرد: تمام نیروگاه‌ها با تمام ظرفیت ممکن در حال 
تولید هستند.
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری پیش از ظهر دیروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت وزیران، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره نتیجه بازدید روز سه شنبه اش از مرکز پایش صنعت برق کشور، گفت: نتیجه بستگی به آثار کار دارد؛ اگر دیدید وضع بهتر شده، بدانید به دلیل تصمیماتی است که اتخاذ شده است. وی همچنین به ارائه توضیحاتی درباره وضعیت قطعی‌های مکرر برق در سراسر کشور طی روزهای اخیر پرداخت و اظهار کرد: در حوزه برق باید با مردم صحبت کرد و وضعیت را توضیح داد؛ چراکه برق با زندگی همه مردم ارتباط دارد و مردم به این موضوع حساسیت دارند. معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه اضافه شدن تولید برق تقریباً دیگر غیرممکن است، خاطرنشان کرد: تمام نیروگاه‌ها با تمام ظرفیت ممکن در حال تولید هستند. در زمینه نیروگاه‌های برق آبی نیز وضعیت سدها برای ما مهم است و به ویژه با توجه به اینکه پیش بینی می‌شود در فصل پاییز، بارندگی در وضع خوبی نیست، باید نسبت به تأمین آب شرب مردم به دقت توجه کرد تا زمانی این موضوع با مشکل روبه‌رو نشود؛ اینها از موضوعاتی است که دولت‌ها باید بیشتر به آن توجه داشته باشند.
جهانگیری تأکید کرد: سقف حجم تولید برق مشخص است و این میزان مصرف است که افرایش می‌یابد؛ مهم‌ترین کاری که وزارت نیرو باید در این زمینه انجام دهد این است که تا جایی که مقدور است مصرف را کاهش داده و فاصله موجود میان تولید و مصرف را مدیریت کند تا آثار اقتصادی، سیاسی و اجتماعی آن به حداقل برسد.
وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره عدم پاسخ‌گویی وزیر بهداشت درباره وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان و همچنین وزیر برق در زمینه قطعی‌های برق اخیر تصریح کرد: در این زمینه آقای رئیس جمهوری عذرخواهی کردند و وزرای برق و بهداشت و درمان نیز حتماً توضیح خواهند داد و من حتماً به وزرا تأکید می‌کنم که در این زمینه توضیحاتی ارائه دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی