[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایران آماده برای مذاکرات، به وین بازگردد، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سؤال‌هایی درباره تحولات اخیر برنامه هسته ای ایران و روند مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین پاسخ داد.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور روز سه شنبه در کنفرانس خبری اش در پاسخ به این سؤال که چه نظری درباره گزارش‌های حاکی از قصد ایران برای به کارگیری اورانیوم با غنای ۲۰ درصد دارد، گفت: تا جایی که می‌دانم، این گزارش تا زمان انتشار آن توسط شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی محرمانه باقی می‌ماند، اما در گزارش‌های رسانه‌ها توصیفاتی از این سند آمده است. نگران کننده است که ایران انتخاب می‌کند عدم اجرای تعهدات برجامی اش را گسترش دهد؛ به ویژه با آزمایش‌هایی که در تحقیقات تسلیحات هسته ای حائز اهمیت هستند. این یک گام رو به عقب تأسف بار برای ایران است؛ مخصوصاً اینکه ما به سهم خود قصد جدیت و آمادگی‌مان را برای بازگشت به برجام[توافق هسته ای] و رسیدن به راهکارهایی مفیدتر و ماندگارتر برای کنار آمدن با مسائل هسته ای نشان داده ایم. 
پرایس افزود: ما به وضوح گفته ایم که این اقدامات تحریک آمیز هیچ اهرم فشاری برای ایران در مذاکرات [احیای توافق هسته ای در وین] فراهم نخواهد کرد. در عوض، آنها فقط نگرانی ما را راجع به فعالیت‌های ایران افزایش خواهند داد و ما همچنان از ایران می‌خواهیم که این سیاست قبول مخاطره را متوقف کرده و آماده برای مذاکرت به وین بازگردد؛ در وضعی که آماده پایان دادن به کاری باشد که در آوریل آغاز کردیم و تاکنون شش دور ادامه داشته است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی