[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

گره‌گشایی بدون نگاه سیاسی، روزنامه شیراز نوین

فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: انتخابات ۱۴۰۰ با وجود شرایط دشواری که کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کرد، انتخاباتی بی نظیر بود و مهم تر از هر چیز نقش ستودنی رسانه‌ها در زمان برگزاری انتخابات برای ایجاد اعتماد در مردم بود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، سردار سرتیپ دوم پاسدار یدالله بوعلی دیروز چهارشنبه در جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه با موضوع بررسی نقش رسانه در شکل گیری دولت کارآمد انقلابی اظهار کرد: رسانه می‌تواند در شرایط دشوار به آگاه سازی جامعه کمک کند.
وی ادامه داد: در یکی از جلساتی که با حضور مسئولان دانشگاه برگزار شده بود، اعلام کردم که آنچه مربوط به مأموریت دانشگاه است، بر عهده مدیر دانشگاه است و هنر و وظیفه سپاه کمک و هم افزایی به موفقیت دانشگاه با هر نوع دیدگاه و با هر مدیریتی است.
بوعلی با تأکید بر اینکه یکی از اهداف ما این است که به مدیران برای موفقیت در رسالتشان کمک کنیم، گفت: اگر نگاه ما در دانشگاه یک نگاه خیرخواهانه و صمیمانه باشد، قطعاً مدیر و اساتید آن دانشگاه به قضاوت صحیحی از عملکرد ما می‌رسد و متوجه خواهد شد که اختلاف نظرها تأثیری بر نوع نگاه ما برای یاری رساندن و کمک کردن ندارد و حتی ممکن است نوع رفتار و عمل ما منجر به برداشت‌های بهتر و تجدید نظر در عملکرد مدیران شود.
وی اضافه کرد: نگاه ما به یکدیگر باید نگاه کمک کننده و یاری دهنده باشد. نیازی نیست که نگاه و نظری را که با آن مخالف هستیم، بپذیریم یا تأیید کنیم، اما باید به فردی که در قبال مردم و نسل آینده مسئول است، کمک کنیم.
بوعلی با اشاره به اینکه نماینده اصحاب رسانه در سپاه می‌تواند از ظرفیتی که در اختیار سپاه است در جهت رفع مشکلات اصحاب رسانه بهره گیرد، بیان کرد: در حال حاضر یکی از عمده ترین و اصلی ترین مشکلات ما در کشور این است که مصلحت کل را فدای مصلحت جزء یا دیدگاه خودمان می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها می‌بایست برای تحقق رسالتی که به عهده دارند، مطالبات خود را با توجه به ظرفیت‌های سپاه و فارغ از خط بندی‌ها و دیدگاه‌های متفاوتی که وجود دارد، مطرح کنند.
بوعلی بیان داشت: نوع رابطه ای که ما برقرار می‌کنیم و نوع حمایتی که می‌کنیم بسیار مهم است. هرچند که افراد نظرات و دیدگاه‌های متفاوتی دارند اما حل مسئله مهم است. در واقع این موضوع برای ما اهمیت دارد که همه برای حل یک مسئله اتفاق نظر داشته باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: دولتی که بر سر کار آمده، شعارها و وعده‌هایی را برای حل مشکلات داده است. ما نیز وظیفه داریم در این مسیر به دولت کمک کنیم. در واقع این شروع نیاز به یک هم افزایی جدی دارد و باید بدون تعصبات و دیدگاه‌ها و احزاب سیاسی به دولت یاری برسانیم.
بوعلی اضافه کرد: نباید فراموش کنیم که در واقع کسانی می‌خواهند مسئولیت‌ها را در دولت جدید به عهده بگیرند که سابقه مدیریتی در همین نظام داشته اند و در همین سرزمین مشغول به فعالیت بوده‌اند و هستند. وی یادآوری کرد: ما موظف هستیم از کسانی که برای حل مشکلات مردم و در جهت تحقق ارزش‌ها و مصلحت کشور حرکت می‌کنند، حمایت کنیم و می‌بایست از افرادی که کم کاری می‌کنند، به صورت شفاف و روشن انتقاد کنیم.
بوعلی با اعتقاد به اینکه دشمنان تلاش بسیاری برای تضعیف باورهای مردم کشور ما دارند، گفت: در حقیقت دشمن به دنبال این است که تمدن شرق را ویران کند. آنها موفقیت خود را در ویرانی تمدن شرق می‌دانند. پس آداب و سنن و باورهای مذهبی نباید در مقابل آنها باشد.
وی تصریح کرد: برای دشمنان تنها بحث دین مطرح نیست؛ بلکه آنها تمام تلاش خود را برای بی هویت کردن شرق به کار گرفته اند. اگر دشمنان در مسیر دستیابی به اهدافشان موفق شوند، به این معناست که ما ایرانیان اصل موجودیت ایرانی بودن خود را از دست داده ایم. بنابراین ایجاد وحدت در میان مردم کشور ضرورت بسیاری دارد.
بوعلی ادامه داد: فراهم آوردن شرایط برای ایجاد هم افزایی رسانه‌ها با سازمان بسیج بر عهده بسیج رسانه است و اگر این هم افزایی ایجاد شود، درهای متعددی به روی ملت گشوده خواهد شد.
وی افزود: رسانه‌ها باید به گونه ای فعالیت کنند که بتوانند با شفاف سازی اعتماد مردم را جلب کنند تا اگر افرادی علیه نظام و باورهای ارزشی کشور و در جهت گمراه کردن مردم فعالیت کنند، مردم به رسانه‌ها اعتماد کنند.
بوعلی به مشارکت قابل توجه مردم در انتخابات ۱۴۰۰ اشاره کرد و بیان داشت: انتخابات در شرایط سخت کنونی یک انتخابات بی نظیر بود که با مشارکت بالای مردم رقم خورد. مهم تر از هر چیز نقشی بود که رسانه‌ها در زمان برگزاری انتخابات برای ایجاد اعتماد در مردم ایفا کردند. رسانه‌ها با حضور و حتی نقش تدافعی خود در برابر هجمه دشمن، سهم بسزایی در این انتخابات داشتند که تلاش آنها در این عرصه قابل تقدیر بود.
وی عنوان داشت: هرچند کشور در شرایط دشواری از نظر اقتصادی به سر می‌برد، اما نباید فراموش کنیم که کشور ما از مؤلفه‌های زیادی بر مبنای عقل، منطق، خرد و گویش برخوردار است که با این مؤلفه‌ها می‌تواند در سطح جهان حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته باشد.
بوعلی تأکید کرد: اگر کشور امروز توان حفظ حریم هوایی، دریایی و مرزهای خود را داراست و از قدرت منطقه ای برخوردار است و از دستاوردهای علمی قابل قبولی در سطح دنیا بهره می‌برد، پس می‌توان گفت کشور ما از اقتدار زیادی برخوردار است و ما نباید اجازه بدهیم اقتدار کشور تضعیف شود.
فرمانده سپاه فجر فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صدرنشینی تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز در رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال ایران، بر لزوم تداوم حمایت از این تیم برای راه‌یابی به لیگ برتر فوتبال تأکید کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی