[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: هویت و اخلاق اسلامی در نقشه مهندسی فرهنگی فارس اعمال شود، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در فارس تأکید کرد که هویت و اخلاق اسلامی باید در اولویت برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس قرار گیرد.
به گزارش ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در جلسه شورای فرهنگ عمومی فارس با انتقاد از اینکه جلسات خیلی مدرسی شده و باید کاری شود، اظهار کرد: بس است دیگر باید کار کرد. چندین بار جلسه تشکیل و مسئله جمع‌بندی شده است؛ الان تکاپوی ذهنی من این است که برای اجرا باید چه کار کرد. اما هنوز یک مرحله از تدوین سند فرهنگی استان باقی مانده است.
او با اشاره به ۱۳ راهبردی که در نقشه کشوری مطرح است، گفت: ۱۳ راهبرد به تناسب استان فارس به ۹ راهبرد رسیده که در پیش‌نویس آورده شده و باید مصوب شود و ۵ اولویت مطرح شده مرحله بعدی است.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه موضوع جلسه نباید به چیز دیگری تبدیل شود، افزود: اگر واقعاً بناست کار شود این سند چهارچوب‌هایش مشخص است.
دژکام با بیان اینکه وظایف هر دستگاه در اجرا باید مشخص باشد، پس از تصویب اصل سند اولویت‌بندی هم لازم داریم، عنوان کرد: ۵ مسئله ذکر شده به عنوان اولویت می‌توانیم مطرح کنیم. او با بیان اینکه ۵ اولویت به گونه‌ای انتخاب شود که ابعاد کار فرهنگی در آن دیده شود، عنوان کرد: استان فارس ظرفیت‌های زیادی دارد که در هر سرفصل می‌توان کارهای بیشتری نسبت به دیگر استان‌ها انجام داد. امام جمعه شیراز با بیان اینکه اگر ۵ سال برنامه بریزیم سال ۱۴۰۵ به نتیجه می‌رسد که یک سال از آنچه مطرح شده عقب می‌افتیم، گفت: نتیجه و هدف فرهنگی زمان بیشتری می‌خواهد. ممکن است شروع کار را بتوان زمان‌بندی کرد، اما برای حصول نتیجه نمی‌توان زمان دقیق مشخص کرد.
دژکام با اشاره به هویت اسلامی که در اولویت نخست ذکر شده است، افزود: در ۱۰ اولویت سند در سطح ملی برخی کار ما نیست و نیاز به سازوکارهایی دارد که در استان‌ها نمی‌توان به آن پرداخت. او با بیان اینکه باید هویت اسلامی به اولویت‌ها اضافه شود، تصریح کرد: اخلاق در بعد فرهنگی و اجتماعی در اصل سند ذکر شده که با یک تغییر در اولویت‌های استانی می‌توانیم هماهنگی بیشتری با اصل سند داشته باشیم. امام جمعه شیراز با بیان اینکه با تغییرات ذکر شده از اصل سند چیزی کم نداریم، بیان کرد: با این روند می‌توانیم به دنبال اجرای سند رفت.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی