[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

مدیرکل امور عشایری فارس: سامانه پایش نهاده‌های دامی سپند معرفی شد ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور عشایری فارس در جلسه ای با حضور کیومرثی، معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان به معرفی و بهره برداری از سامانه سپند پرداخت و افزود: امیدواریم با توجه به حجم نهاده‌های دامی در بین عشایر استان، شاهد شفافیت و عدالت در توزیع باشیم. روح الله بهرامی با اشاره به اینکه کشور درگیر مشکلات و معضلات زیادی نسبت به تأمین، واردات و توزیع نهاده‌های دامی می‌باشد، گفت: با توجه به پیگیری‌های مجدانه ای که از طرف این اداره صورت گرفته، تا حد امکان توانسته ایم عدالت در توزیع و نظارت بر توزیع را به نحو احسن انجام دهیم. در این راستا درصدد استفاده و بهره گیری از سامانه‌های قابل دسترس سازمان امور عشایر کشور و سازمان جهاد کشاورزی استان در جهت شفافیت بیشتر، نظارت حداکثری، به‌روزرسانی و دریافت اطلاعات برخط عشایر هستیم تا هرچه زودتر شاهد نتایج مثبت آن بر پایش نهاده‌های دامی عشایر باشیم.
معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی فارس نیز افزود: با توجه به حساسیت کار در توزیع نهاده‌های دامی، تلاش بر این است که نهاده‌ها هرچند اندک از نظر حجم مصرفی مصرف کنندگان و با توجه به نحوه تهیه این نهاده‌ها به دلیل مشکلات ارزی، دپو و... که به سختی اتفاق می‌افتد، باید به دست صاحبان و مصرف کنندگان واقعی رسیده تا مشکلی در جهت تأمین نیاز خود نداشته باشند.
کیومرثی در ادامه افزود: با عنایت به اینکه 30 درصد دام سبک کشور در دست عشایر بوده و همچنین آسیب‌هایی که به دلیل شرایط خاص عشایر را تهدید می‌کند، در این راستا با بهره گیری از متخصصان امر اقدام به ایجاد این سامانه نمودیم تا شرایط مساعدی جهت رفاه حال عشایر استان ایجاد شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی