[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

تولید و مصرف برق هم‌تراز نیست، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز اعلام کرد: با توجه به افزایش بی سابقه مصرف برق طی روزهای اخیر که به دلیل گرمای شدید هوا اتفاق افتاده است، مدیریت بار مصرف برق در نقاط تحت مدیریت توزیع برق شیراز متناسب با جدول زمان‌بندی اتفاق می‌افتد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، جلال زراعت‌پیشه در جمع خبرنگاران با اشاره به تصمیمات اتخاذشده در جلسه ۱۵ تیرماه در مرکز ملی راهبردی شبکه برق کشور گفت: در این جلسه مقرر شد واحدهای صنعتی همکاری بیشتری را به عمل آورده و با کاهش مصرف برق و اجرای طرح‌های متعدد نظیر طرح تعطیلات تابستانی، در دو الی سه هفته آینده زمینه استفاده بیشتر مشترکان خانگی از انرژی برق فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد: در صورت برهم‌خوردن تراز تولید و مصرف اعمال خاموشی‌های نوبتی در قالب طرح مدیریت بار انرژی اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.
مدیرعامل توزیع برق شیراز گفت: در صورت اجرایی‌شدن طرح مدیریت بار، خاموشی‌های نوبتی طبق جدولی که قبلاً اطلاع رسانی شده بود، در مناطق مختلف حوزه عملکرد این شرکت اعمال خواهد شد.
وی با بیان اینکه اپلیکیشن برق من یک امکان برای دسترسی شهروندان به خدمات و اطلاعات شرکت توزیع برق محسوب می‌شود، گفت: مشترکان با نصب اپلیکیشن برق من روی تلفن‌های همراه هوشمند یا تبلت، این امکان را خواهند داشت که از زمان و مدت خاموشی بابرنامه در محل زندگی خود مطلع شوند.
زراعت پیشه با یادآوری اینکه اپلیکیشن برق من، زمان خاموشی را در نشانی هر مشترک اطلاع رسانی خواهد کرد، گفت: مشترکان برق، با نصب این اپلیکیشن و فعال کردن نوتیفیکیشن آن، بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از شروع خاموشی نوبتی در محل اشتراک خود، پیامکی دریافت خواهند کرد که زمان خاموشی به آنان اطلاع داده می‌شود. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با بیان اینکه تأمین برق مطمئن و پایدار اصلی‌ترین وظیفه این شرکت محسوب می‌شود، گفت: با توجه به شرایط ایجادشده ناشی از کاهش شدید بارندگی، افت میزان تولید برق خصوصاً در نیروگاه‌های برق‌آبی و افزایش بی‌سابقه مصرف برق، اعمال خاموشی نوبتی، اجتناب‌ناپذیر شده است؛ اما تلاش کرده ایم در اطلاع رسانی درباره برنامه خاموشی، از همه ابزارها استفاده کنیم. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز خاطرنشان کرد که همچنان این امکان وجود دارد که با مدیریت مصرف، زمینه جلوگیری از اعمال خاموشی‌های نوبتی یا کاهش محسوس میزان خاموشی‌ها 
فراهم شود. 
زراعت پیشه از شهروندان درخواست کرد که نسبت به رعایت نکاتی نظیر خاموش کردن چراغ‌های اضافه، استفاده بیشتر از نور روز، تنظیم درجه برودت دستگاه‌های سرمایشی روی ۲۵ درجه، استفاده از کولرهای آبی با دور کند، پوشاندن کولرهای آبی که روی پشت بام منازل قرار دارد برای ممانعت از تابش نور مستقیم آفتاب، پرهیز از روشن کردن دستگاه‌های پرمصرف برقی در ساعات پیک بار و... اقدام و خدمتگزاران خود در صنعت برق را در تأمین برق مطمئن و پایدار کمک کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی