[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: تا پایان شهریور روند واکسیناسیون سرعت پیدا می‌کند، روزنامه شیراز نوین

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از مردم خواست که آرامش خود را حفظ کنند؛ چراکه تا پایان شهریور روند واکسیناسیون سرعت بخشیده می‌شود. محمدعلی محسنی بندپی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: گلایه مردم از کند بودن روند واکسیناسیون قابل قبول است. سیاست ما در مقابل کرونا انفعالی بوده، یعنی بعد از آنکه با پیک اول کرونا مواجه شدیم فکر اساسی صورت نگرفت که وارد پیک‌های بعدی نشویم. متأسفانه حتی ورود به پیک ششم هم دور از ذهن نیست. پس باید فکر جدیدی باشد. چون تا وقتی سیاست فعلی برقرار است، نباید توقع داشت. بدان معنا که کرونا جلو آید و ما عقب نشینی کنیم و در همین شرایط شاهد تجمعات و گردهمایی‌ها و عدم رعایت پروتکل‌ها باشیم. وی در عین حال گفت: البته در کشورهایی که واکسیناسیون به طور اساسی صورت گرفته همچنان بر رعایت پروتکل تأکید دارند. 
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به رونمایی از چند واکسن کرونا، گفت: از مرحله رونمایی تا تولید انبوه فاصله زیادی وجود دارد. برای تولید انبوه به زیرساخت‌ها، مواد اولیه و کارکنان و اعتبارات ریالی و ارزی نیاز است. از بین مجموعه‌های تولیدکننده واکسن کرونا، واکسن کوو برکت توانسته به دلیل پشتیبانی‌های مالی به اهدافش برسد و قرار است تا پایان تیرماه رقم قابل توجهی از واکسن کرونا را تولید و عرضه کند. وی افزود: از طرف دیگر از آنجا که واکسن محصول انحصاری در اختیار چند کشور است، ما با تحریم مواجه هستیم و لذا باید تمرکز بر تولید داخل باشد. اخیراً هیئتی از کمیسیون بهداشت از مراکز تجمیع واکسن بازدیدی به عمل آورد که نشان از سر و سامان یافتن اوضاع دارد. محسنی بندپی با اشاره به روند واکسیناسیون در کشور اظهار کرد: تا زمان تزریق واکسن برای دو گروه سنی ۸۰ سال به بالا و ۷۵ تا ۸۰ سال مشکل چندانی وجود نداشت و مشکلات زمانی شروع شد که نوبت به واکسن گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال رسید.
به این دلیل که افراد زیادی را شامل می‌شد و از طرف دیگر عامه مردم تقاضای تسریع در روند واکسیناسیون داشتند. چون هم از زدن ماسک و هم از خودحبسی خسته شده اند، این باعث شد با هجمه ای از تقاضای مردم برای دریافت واکسن مواجه شویم؛ آن هم در شرایطی که محدودیت عرضه وجود دارد. این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به قول دکتر مخبر، انتظار می‌رود تا پایان تیرماه حدود سه میلیون دوز واکسن کوو برکت عرضه شود تا بخشی از نگرانی مردم رفع شود. البته در این شرایط انتظار ما این است که هر فردی بر اساس نوبت خود تقاضای دریافت واکسن کند؛ همانطور که مقام معظم رهبری هم در نوبت خودشان واکسن دریافت کردند. من به عنوان عضو کمیسیون بهداشت و درمان هنوز واکسن نزدم. می‌توانستم از طرف نظام پزشکی واکسن بزنم اما ترجیح دادم که هر وقت نوبتم برسد واکسن دریافت کنم. اکنون پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و از سفرها و تجمعات غیرضروری پرهیز می‌کنم. محسنی بندپی با بیان اینکه رسانه‌ها باید مردم را به داشتن چنین نگاهی ترغیب کنند، گفت: کمبود واکسن مطرح است اما مهم تر از آن وجود آرامش روانی در بین مردم است که به نظر می‌رسد بر هم خورده است. مردم فراموش نکنند که سویه دلتا قدرت انتقال بسیار بالایی دارد؛ پس اولویت را بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک قرار دهند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی